Czarny ekran pod Windows 7 x64

Od paru dni próbuję bezskutecznie rozwiązać pewien problem - otóż, gdy zainstaluję Windows 7 Ultimate 64 bit, zaraz po ekranie ładowania systemu mój monitor wygasza się i słyszę tylko dźwięki tego co się dzieje na ekranie. Nie widać zupełnie nic. Nie pomogło ani przeinstalowanie/zaktualizowanie sterowników, ani ponowna (nawet kilkukrotna instalacja). Zwykle problem pojawia się już w czasie wgrywania Windowsa na dysk twardy (XP działa mi bez problemu), tymczasem po pierwszym restarcie i kontynuacji procesu ekran nagle robi się czarny, a instalację można dokończyć tylko poprzez odpalenie Windowsa 7 z ustawieniami 640x480. Dodam, że monitor mam podłączony przejściówką do innego wejścia niż standardowe. Niestety poszukiwania podobnych problemów nie przyniosły rezultatów. Za otrzymane odpowiedzi z góry dziękuję.

uruchom win7 w rozdzielczości vga i wtedy zmień rozdzielczość

po prostu ci nie wykrywa monitora

czy możemy widzieć z czego na co jest ta przejściówka

Niestety nie mam pojęcia o typie przejściówki. Nie jest podpisana w żaden sposób, tak samo wejście. Jedyne co mogę powiedzieć, że łączy komputer bezpośrednio z kablem od monitora, a wejście przy PC jest podłużne i płaskie.

masz przejściówkę z hdmi na dvi

Problem rozwiązany - pomogła edycja regedit (znalezione na angielskim forum) oraz przeinstalowanie sterowników do karty graficznej oraz monitora w trybie bezpiecznym.