Czarny ekran podczas instalacji sterowników Nvidia Win 8.1

Witam serdecznie.

Pojawił mi się dziwny problem. Jestem świeżo po nowej instalacji Windowsa 8 a potem Windowsa 8.1. Posiadam kartę graficzną GeForce GT220M w moim laptopie ASUS K70IC. Podczas instalacji najnowszych sterowników do tej karty graficznej ekran robi się czarny, widać tylko kursor. Po chwili pojawia mi się ekran logowania, gdy zaloguję się do komputera nie ma już żadnej instalacji sterowników. Menedżer urządzeń pokazuje mi, że mam zainstalowane najnowsze sterowniki, to samo jest w automatycznym wykrywaniu na stronie Nvidia, natomiast instalator sterowników pokazuje mi, że mam zainstalowane starszą wersję sterowników i nie mam Psyhx i środowiska 3D.

W tej sytuacji sam nie wiem jakie sterowniki mam zainstalowane i czy są również dodatkowe systemy jak PsyhX. Używam 8.1 od premiery i z czymś takim się jeszcze nie spotkałem. Czy to coś poważnego?

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam.

Przeniesione z działu System operacyjny Windows 8.

Odinstaluj obecny ster, czyszczenie systemu np: Ccleanerem, restart i zainstaluj starszą wersję i tyle.

Instaluj sterownik, ze strony producenta lapa.

A karta swoje lata już ma.

Ja wychodzę z założenia, że im nowszy sterownik tym lepiej. A co do tego ma wiek karty? Skoro producent wydaje do niej sterowniki pod aktualny system to chyba nic.

I błąd w rozumowaniu. Najnowsze, nie znaczy dobre, mogą pracować poprawnie lub nie. Zawsze obowiązuje metoda prób i błędów.

I stosuj sterowniki Asusa do tej karty lepiej pracują w laptopach.

Sprawdzałem właśnie w ustawieniach panelu Nvidia - aktualna wersja sterownika 331.65. Oprogramowanie do PsyhX jest, do 3D tak samo. Wygląda na to, że wszystko się zainstalowało i działa poprawnie. Dziwna sprawa no ale skoro działa to nie ruszam, do następnej aktualizacji :smiley: