Czarny ekran podczas instalacji w7 prof

(Yetiwest) #1

Witam posiadam sprzet Sony VGX-XL202 (media center) http://support.vaio.sony.eu/computing/v ... =VGX-XL202 z tą różnicą że posiadam 4Gb ramu oraz jakąś kartę Ati z wyjściem DVi i Hdmi oraz kartę do Tv satelitarnej. Podczas instalacji windows 7 po tym ekranie

pojawia się czarny ekran i nic się nie dzieje. Czekałem nawet około 10h i echo po kilku naciśnięciach Esc komputer się resetuje. Ma ktoś z was jakiś pomysł co może być problemem zatrzymania instalacji na czarnym ekranie ?

dodam jeszcze ze udało mi się uruchomić instalację gdzie wyświetla co ładuje i ładowanie zatrzymuje się na disk.sys

(MariuszListecki) #2

Skopana płyta instalacyjna nie może załadować plików startowych

(Yetiwest) #3

na laptopie wyświetla się interfejs graficzny instalacji. Więc to chyba nie płyta. Właśnie zrobiłem pendrive z windiwsem i spróbuje.

(Gregorsi) #4

Masz uszkodzoną płytę instalacyjną lub źle ją wypaliłeś, pliki instalacyjne nie mogą się rozpakować, znam to z autopsji.

(Yetiwest) #5

ok skoro oryginalny windows się nie chciał zainstalować spróbowałem innego mniej oryginalnego i co to samo więc to nie jest raczej problem z rozpakowywaniem plików instalacyjnych. Dodam iż windows xp po podaniu sterowników do kontrolera hdd instaluje się i chodzi bez problemów. Jakieś pomysły ??

(Gregorsi) #6

albo z twoim napędem DVD lub nagrywarką, zobacz na innym kompie (innym napędzie) czy się rozpakuje.

Czym nagrywasz te płyty, jakiego programu używasz?

(Yetiwest) #7

Sprawdzałęm na laptopie i tam interfejs graficzny się załączył więc płyta jest dobra, pendrive robiłem ultraiso.

(Gregorsi) #8

Czyli laser w napędzie do wyczyszczenia albo napęd do wymiany.

(Yetiwest) #9

to nie problem z napędem ponieważ zrobiłem na laptopie pendrive z instalką windowsa 7. Komputer się bootuje z pendrive i reszta wygląda jak opisywałem podobnie jest z instalką którą sciągnąłem z internetu czarny ekran i koniec.

(DiamondBack) #10

Jak dla mnie to prędzej brak sterowników do czegoś i system nie rusza... A preinstalowane systemy są pewnie odpowiednio modyfikowane.

(Gregorsi) #11

Wiesz co się dzieje w momencie kiedy masz czarny ekran i pasek postępu z napisem "Windows is loading files..."?

Wiesz kiedy ładowane są sterowniki w trakcie instalacji systemu win 7?

Poczytaj sobie troszkę o procesie instalacji win7.

(DiamondBack) #12

Tak? On napisał PO TYM EKRANIE czyli nadal nie można wykluczyć problemu ze sterownikami.

(Gregorsi) #13

RAM testowałeś?

Np Memtest albo czymś takim?

(Yetiwest) #14

Ram jest ok testowałem.

-- Dodane 19.10.2010 (Wt) 22:48 --

jak myślicie czy powodem zawieszania się może być Blu-ray ?

(Gregorsi) #15

a jak tam wygląda bios? możesz w nim powyłączać jakieś urządzenia, porty? Jest możliwość wyłączenia tej karty TV?

(Yetiwest) #16

kartek Tv i satelitarną wyjąłem kiedyś i też nic to nie dało. Bios jest strasznie biedny można wyłączać tylko usb, bootowanie z lanu oraz zmieniać z czego ma się pierw botować. Nawet nie ma możliwości podkręcania procka.