Czarny ekran podczas instalacji w7 prof

Witam posiadam sprzet Sony VGX-XL202 (media center) http://support.vaio.sony.eu/computing/v … =VGX-XL202 z tą różnicą że posiadam 4Gb ramu oraz jakąś kartę Ati z wyjściem DVi i Hdmi oraz kartę do Tv satelitarnej. Podczas instalacji windows 7 po tym ekranie

pojawia się czarny ekran i nic się nie dzieje. Czekałem nawet około 10h i echo po kilku naciśnięciach Esc komputer się resetuje. Ma ktoś z was jakiś pomysł co może być problemem zatrzymania instalacji na czarnym ekranie ?

dodam jeszcze ze udało mi się uruchomić instalację gdzie wyświetla co ładuje i ładowanie zatrzymuje się na disk.sys

Skopana płyta instalacyjna nie może załadować plików startowych

na laptopie wyświetla się interfejs graficzny instalacji. Więc to chyba nie płyta. Właśnie zrobiłem pendrive z windiwsem i spróbuje.

Masz uszkodzoną płytę instalacyjną lub źle ją wypaliłeś, pliki instalacyjne nie mogą się rozpakować, znam to z autopsji.

ok skoro oryginalny windows się nie chciał zainstalować spróbowałem innego mniej oryginalnego i co to samo więc to nie jest raczej problem z rozpakowywaniem plików instalacyjnych. Dodam iż windows xp po podaniu sterowników do kontrolera hdd instaluje się i chodzi bez problemów. Jakieś pomysły ??

albo z twoim napędem DVD lub nagrywarką, zobacz na innym kompie (innym napędzie) czy się rozpakuje.

Czym nagrywasz te płyty, jakiego programu używasz?

Sprawdzałęm na laptopie i tam interfejs graficzny się załączył więc płyta jest dobra, pendrive robiłem ultraiso.

Czyli laser w napędzie do wyczyszczenia albo napęd do wymiany.

to nie problem z napędem ponieważ zrobiłem na laptopie pendrive z instalką windowsa 7. Komputer się bootuje z pendrive i reszta wygląda jak opisywałem podobnie jest z instalką którą sciągnąłem z internetu czarny ekran i koniec.

Jak dla mnie to prędzej brak sterowników do czegoś i system nie rusza… A preinstalowane systemy są pewnie odpowiednio modyfikowane.

Wiesz co się dzieje w momencie kiedy masz czarny ekran i pasek postępu z napisem “Windows is loading files…”?

Wiesz kiedy ładowane są sterowniki w trakcie instalacji systemu win 7?

Poczytaj sobie troszkę o procesie instalacji win7.

Tak? On napisał PO TYM EKRANIE czyli nadal nie można wykluczyć problemu ze sterownikami.

RAM testowałeś?

Np Memtest albo czymś takim?

Ram jest ok testowałem.

Dodane 19.10.2010 (Wt) 22:48

jak myślicie czy powodem zawieszania się może być Blu-ray ?

a jak tam wygląda bios? możesz w nim powyłączać jakieś urządzenia, porty? Jest możliwość wyłączenia tej karty TV?

kartek Tv i satelitarną wyjąłem kiedyś i też nic to nie dało. Bios jest strasznie biedny można wyłączać tylko usb, bootowanie z lanu oraz zmieniać z czego ma się pierw botować. Nawet nie ma możliwości podkręcania procka.