Czarny ekran podczas odtwarzania filmów

Witam. Od 3-4 dni komp nie odtwarza mi filmów (żadnego formatu AVI, mp4 itd.) Kiedy włączam film pojawia się czarny ekran i słychać tylko dźwięk. Przeskanowałem kompa za pomocą ad aware oraz nod32 i oba nic nie znalazły. Kodeki miałem chyba już wszystkie możliwe K-lite codec pack, ffdshow, divx 1.5.5, oraz xvid itp. (kodeki instalowałem wszystkie na raz, jak również pojedyńczo (by się nie gryzły) miałem każdy z nich zainstalowany na kompie) Po odinstalowywaniu kodeków czyściłem rejestr, podobnie zmieniałem odtwarzacze All player BS player windows media classic i nic. Nie wiem w czym tkwi problem. :frowning: Dodam że kiedyś również tak mi sie działo ale jak przejechałem kompa antywirusem to wszystko chodziło jak należy. :? Bardzo prosze o jakieś porady, z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam

Tu nie tylko chodzi o kodeki.Zainstaluj nowe stery do karty graf. i wtedy daj znać…

A tutaj mała pomoc,jakby co… :lol:

Jeśli chodzi o kodeki,to tylko jedne.Tzn. paczka.I nie do końca kodeki…W/g mnie ffdshow-zobacz tutaj… :!:

Mogą być sterowniki do karty graficznej lub kodeki.

Ale najpierw uaktualnij biblioteki DirectX.

Odinstaluj stare i przeczyść komputer jakimś programem np. CCleanerem :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … r+2.04.543

Zainstaluj z tej instalki :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … +9.21.1148

a jak nie będziesz mógł z instalki to pobierz te :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … tributable

a następnie rozpakuj do nowo utworzonego folderu w C:\Program Files pod nazwą ,DirectX".

W folderze będzie instalka ,DXSETUP" - kliknij i uaktualnij.

Zrestartuj komputer.

Do skanowania polecam ,a-squared Free" :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … e+3.1.0.24

kerad136 , jeżeli powyższe zabiegi nie pomogą, to napisz, jaką masz kartę graficzną.

Niestety nic nie pomogło, nadal tylko dźwięk i czarny ekran :frowning: . Directx mam aktualnego, zainstalowałem nowe stery od karty graficznej i nadal jest to samo.

Mam Radeona 9250 AGP (0x5960) 128 MB

Pobierz i zainstaluj ATI CATALYST 5.8 (najlepszy sterownik dla Twojej karty graficznej).

Przed instalacją powyższego sterownika, odinstaluj najpierw poprzedni (START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> ATI DISPLAY DRIVERS /usuń/). Dodatkowo użyj programu Driver Cleaner, aby usunąć pozostałości po sterownikach.

Po instalacji powyższego sterownika i ponownym uruchomieniu komputera, zainstaluj koniecznie najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

Jeżeli powyższy zabieg nie pomoże, to:

Odinstaluj wszystkie kodeki do filmów (START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy). Uruchom ponownie komputer.

Zainstaluj polecane już wcześniej FFDShow. Uruchom ponownie komputer.

P.S. ATI CATALYST 5.8 pozostaw zainstalowane.

seba86mu:

Zrobiłem tak jak napisałeś, po zainstalowaniu DirectX’a film mi odtworzył :mrgreen: , ale jak ponownie uruchomiłem komputer znowu miałem czarny ekran, nie wiem czym to może być spowodowane :frowning:

Postanowiłem zrobić mały eksperyment…

Mianowicie podłączyłem mój staary 14 letni monitor i odpaliłem film. Ku mojemu ździwieniu ten staruszek odtwarza wszystkie filmy. Kilkakrotnie uruchamiałem komputer na nowo by sprawdzić czy to nie przypadek, za każdym razem gdy włączałem film na starym monitorze odtwarzał :shock:

Wpadłem na ten pomysł dlatego że od czasu kiedy 2 lata temu zmieniłem monitor właśnie takie problemy(czarny ekran) zaczeły się pojawiać. Wiec nie wiem o co chodzi skoro stary wiekowy już monitor radzi sobie z odtworzeniem filmów a nowy (Samsung LCD SyncMaster 940BF) nie. Dodam tylko że zainstalowałem sterowniki do nowego monitora z płytą jaką dostałem gdy go kupiłem.Najdziwniejsze w tym jednak jest to że nowy monitor z mniejszymi problemami ale odtwarzał mi filmy, dopiero od ok tygodnia widze czarny ekran. Wiec jeżeli ktoś ma jakiś pomysł by rozwiązać mój problem to bardzo proszę o pomoc. Z góry thx :slight_smile: (a jak narazie filmy będe oglądał na moim poczciwym staruszku) :smiley: Pozdrawiam

kerad136 , jakim przewodem łączysz monitor LCD z kartą graficzną ? DVI, czy D-SUB ?

seba86mu dzięki Ci bardzo za pomoc: Właśnie chciałem napisać, że to była wina kabla. Odłączyłem juz ten niepotrzebny i wszystko jest ok. No cóż tak to jest jak sie człowiek zna na komputerach piąte przez dziesiąte. Cóż najwazniejsze, że dzięki Waszej pomocy doszedłem co i jak. Wszystkim dziękuje za pomoc i pozdrwaiam.

Witam

Kerad136 ja tez mam tenproblem i juz robilem tak jak kolega wyzej opisal. Mowiles ktorym kablem jest podlaczony, a ktorym powinien byc obydwoma czy tylko jednym to ktorym???

mazur , jeżeli posiadasz monitor LCD i łączysz go z kartą graficzną przewodem DVI i masz czarny obraz na filmach, czy nawet na niektórych grach, to spróbuj podłączyć samym przewodem D-Sub.

Kerad136 dzieki narazie dziala, ale zobaczymy poniej jak cos to bede pisał