Czarny ekran podczas startu systemu

Witam! Mam lapka acer z systemem windows 7 i dziś stało się coś dziwnego. W sumie tak mogło się stać. Siostra mnie wkurzała żeby jej zejść od lapka i mi go uśpiła a je jak pojawiało się wznawianie systemu windows to zresetowałem go i teraz system nie chce wstać. Po włączeniu lapka pojawia się logo acer a potem w lewym górnym rogu pojawia się taki znaczek ,__” po tem gaśnie podświetlenie ekranu i po czasie system od nowa sie włącza. Nie działa botowanie z płyty. Zaraz dam screen co się pojawia. Proszę o szybką pomoc.

Ps Jednak nie dam bo nie chce się pojawić coś tam było ,cable” więcej nie pamiętam. Obstawiam dysk lub grafikę.

Zawsze możesz pożyczyć płytę z systemem w takiej wersji na jaką masz licencję i zainstalować go z wykorzystaniem klucza spod laptopa.

No, to zatrzymaj start na BIOSie (chyba F2), przejdź do pozycji Exit i tam wybierz “Load Optimized (Optimal) Defaults” > Enter, potwierdź zmianę i restart komputera.

no właśnie nie bo bootowanie nie dziala

Dodane 10.05.2013 (Pt) 22:02

Startuje tylko do napisu acer i moge uruchomić bios. Mam tylko load setup defaults ale to nie działa.

Przy domyślnych ustawieniach zawsze prawie każdy komputer startuje z HDD, poszukaj w biosie opcji “Boot Option” (różnie się to nazywa - zależy od modelu laptopa, który nie został podany). Ustawiamy pierwszy na napęd DVD i voila - instalacja/naprawa systemu.

Prawdopodobnie problem z rozruchem systemowym (boot sector, mbr itp.).

Naprawa powinna pomóc, Jeśli masz płytę instalacyjną zgodną z wgranym systemem.

Pisalem ze nie działa bootowanie