Czarny ekran podczas uruchamiania kompa

Witam ,

Mam problem , otoz podczas uruchamiania kompa mam czarny ekran , monitor sie wlacza , ale nie widac nazwy kompa i loga windowsa jak sie laduje ,obraz sie pojawia dopiero kiedy jest ekran logowania sie.Monitor sie wlacza , gdyz lampka stale swieci.Nie moge wejsc do biosu ani zrobic formata. Zresetowałem biosa , ale nic to nie dało niestety.Jakiś czas temu miałem taka akcje , ze wywaliło mnie z gry i pisało ze “Sterownik ekranu uległ uszkodzeniu , ale odzyskał sprawność” Nie wiem czy to ma coś wspólnego , dopiero ostatnio zwróciłem uwagę , ze jest czarny obraz podczas uruchamiania , ale dokładnie nie wiem od kiedy.

Sprawdź na innej grafice.

… albo raczej przeinstaluj sterowniki karty graficznej.

A wiec tak.Karta graficzna jest zintegrowana , to stary komp Dell opti plex gx260 , ale do neta styka. Sterowniki karty graficznej reinstalowalem i nic :frowning:

Reinstalacja sterownika karty graficznej na niewiele się zda.

Prawdopodobnie twój monitor nie obsługuje rozdzielczości w jakiej wyświetlany jest “BIOS” twojego komputera.

Spróbuj z innym monitorem, inną kartą graficzną.

Ale wczesniej wszystko dzialalo , poza ty nie chodzi tylko o Biosa , wszystko co powinno sie pokazywac na ekranie po wlaczeniu kompa byc powinno , a niczego nie ma.Ekran jest czarny do momentu logowania sie w windowsie , czyli nazwa kompa itp itd jest tez niewidoczna.Potem wszystko hula normalnie.

Czyli do momentu kiedy ładowane są sterowniki ekranu. Coś zawodzi, karta lub monitor. Może coś pozmieniałeś w ustawieniach monitora, wejdź w jego menu i spróbuj przywrócić ustawienia domyślne.

Jesli chodzi o monitor to jak dlugo jest wylaczony to dlugo sie rozgrzewa , tzn. obraz jest ciemny i powoli sie rozjasnia , sa tez takie paski na ekranie , ale one po chwili znikaja.Nawet jak monitor chodzi kilka godzin i jest wszystko ok to jak wylacze i wlacze kompa to i tak nic nie widac,Aha i zauwazylem , ze na poczatku jak jest czarny monitor to funkcje monitora do regulacji ustawien tez nie widac.

Proponuje pożyczyć od kogoś znajomego monitor i zobaczyć czy będzie OK.

Tez tak zrobie , dzieki za pomoc.

Nie możesz, czy możesz, ale nie widzisz, żebyś wszedł?

Sterownik nie da kompletnie nic, gdyż wszystkie sterowniki pracują dopiero pod systemem operacyjnym.

Zresetuj BIOS (jeśli nie masz żadnych ważnych ustawień) poprzez odłączenie zasilania i wyjęcie baterii na płycie głównej. Poczekaj chwilę i wszystko podłącz z powrotem.

Rozumiem, że wciśniesz przycisk na monitorze i nie widać, żadnych opcji? W takim razie bardzo prawdopodobna wina monitora (ale zależy też od jego fabrycznych ustawień. Możliwe, że ma wyłączone wyświetlanie opcji bez sygnału na kablu obrazu)

Wpadam tylko napisać , ze wina leżała po stronie monitora , widać był uszkodzony czy coś.Mam nowy i wszystko śmiga prawidłowo.Pozdrawiam i dzięki za pomoc :wink: