Czarny ekran podczas uruchamiania Windows XP

Witam, mam problem z uruchomieniem Windows XP Profesional. Powyższy system jest zainstalowany na laptopie IBM ThinkPad T42, podczas uruchamiania się laptopa normalnie pojawia sie ekran dostępu do BIOS-u, problem objawia się tym że laptop uruchamia się do etapu czarnego ekranu z białym kursorem i nic więcej nie da się zrobić. Proszę o pomoc i poradę jak naprawić ten problem. Jarek

Potrzeba więcej informacji.

Czy to się stało po roku normalnego działania, czy przed chwilą instalowałeś system?

Coś się wydarzyło ostatnio, coś zainstalowałeś, coś grzebałeś, dziecko się komputerem bawiło, burza była?

Na dysku SSD zamontowanym w kieszeni zamiast napędu DVD instalowałem system Linux, po wyjęciu tej kieszeni z dyskiem SSD występują objawy opisane powyżej, dzieje się tak niezależnie czy jest zamontowany oryginalny napęd DVD czy w kieszenie nic nie jest umieszczone.

No to już wiesz, że przeniosłeś boot record z dysku wbudowanego na dysk SSD. Pewnie nie czytałeś komend i komentarzy podczas osadzania boot recorda, lub nie rozumiałeś co instalator do ciebie mówi.

Wiem że popełniłem błąd, ale co mam teraz zrobić żeby przywrócić poprzedni stan?

Na logikę, to przenieść boot record z powrotem na dysk wbudowany.

Dróg jest wiele i nie są to proste rozwiązania.

Na początek odpowiedz na pytanie, czy naprawa ma na celu naprawienie startowania samego Windows XP? Czy chcesz odzyskać start zarówno Windows i Linux?

Naprawa ma na celu tylko poprawne startowanie z dysku głównego systemu Windows XP Profesional.

Włóż płytę instalacyją XP. Poczekaj aż się załaduje. Potem wybierz opcję “R Napraw”. Na czarnym ekranie wpisz zaklęcia:

fixboot

fixmbr