Czarny ekran podczas właczania komputera :(

ja również mam podobny problem (system oryginalny XP pro) - po włączeniu kompa słychać 2 x pip i ładuje się normalnie - z momentem kiedy powinny pojawić się ikony na pulpicie u mnie jest czarny pulpit i już tak zostaje.

robię restart i próbuję wejść w tryb awaryjny - po jakichś 3-4 minutach odpala się tryb awaryjny, obraz trochę się rusza ale ogólnie jest ok, są ikonki, klawiatura działa, mysz też.

Co robić?

Czy to karta graficzna?

Próbowałeś naprawić system poprzez płytę?

kurcze … nie przyszło mi to do głowy, jutro się za to wezmę

później napiszę co udało mi się zdziałać

Dodane 11.05.2011 (Śr) 18:39

mam jednak problem. teraz po odpaleniu kompa, wyskakuje tekst, że czegoś tam brakuje i należy włożyć oryginalny nośnik z oprogramowaniem i kliknąć “r”.

jedyne co mam do tego kompa to ten CD-ROM - ale jak go wkładam do kieszeni i klikam r to nic się nie dzieje, przeładuje się tylko i nadal prosi aby włożyć nośnik z oprogramowaniem.

i co tu robić?

To jest płytka recovery, która przywraca stan systemu do tego, który był przy zakupie komputera.

Nie masz jakiś znajomych, którzy mają płytkę z Windowsem XP? Zwykłą, a nie recovery

właściwie to mam ale większość popiera “czarny rynek”

No jeśli się nie ma nic innego, no to trzeba skorzystać z “czarnego rynku” :wink:

Skołuj sobie od kogoś płytę z “czarnego rynku”, jeśli nikt nie ma oryginalnej, napraw system i mu oddaj :wink:

To nie szodzi, że lewa kopia, bo podasz swój klucz i będzie ok. Co do tych puknięć, to włóż inną grafę, bo wydaje mi się, że bios daje Ci do zrozumienia, że są problemy z grafiką, ale pewny nie jestem… Bynajmniej te piknięcia to na 100% jest sygnalizacja jakiegoś problemu… Właściwie to można to ustalić, wejdź do bios setup, sprawdź jaki masz bios(award,ami,phoenix) i napisz

włożyłem cd-rom z xp i kliknąłem “r” i wyskoczyła czarna plansza aby wpisać jakiś wiersz polecenia i nie wiem co :oops:

HM A które R naciskasz ty masz wykonać instalacje nakładkową inaczej reparacje windows bez utraty danych a nie wchodzić do konsoli windows Instalacja nakładkowa windows [http://www.searchengines.pl/Reinstalacj … ntry109540](http://www.searchengines.pl/Reinstalacja-XP-t24500.html/page p 109540#entry109540) post picasso

na to pierwsze “R” na niebieskim ekranie, a teraz już wiem że to trzeba to drugie “R”

Dodane 18.05.2011 (Śr) 11:08

ale u mnie jest inaczej, po wciśnięciu enter -> akceptuję F8 -> następnie pojawia się ekran INSTALATOR systemu XP …

* aby zainstalować naciśnij enter

* aby utworzyć partycję naciśnij C

* aby usunąć partycję naciśnij D

Moment zobacz tutaj http://helpc.eu/topic/1586-instalacja-nakladkowa/

Nie masz tego okna z opcją Aby przystąpić do naprawy …

6.gif

bo jeśli nie masz to

nie nie mam

To nakładki nie zrobisz Jeśli nie mas tam ważnych danych to format

Jeśli chcesz coś odzyskać możesz skorzystać z OTLPe Instrukcja [http://www.fixitpc.pl/topic/61-diagnost#entry4251](http://www.fixitpc.pl/topic/61-diagnostyka-ogolne-raporty-systemowe/page p 4251#entry4251) Przeczytaj uważnie tą instrukcje

przy wpisywaniu klucza nie chce przyjąć mojego (pokazuje się plansza, że klucz jest błędny) - przyjął bez problemu klucz z płyty kumpla - co jest grane?

Widocznie to nie jest ta sama wersja Windowsa dla której masz klucz. Jeżeli na naklejce z kluczem ma Windows XP Professional dodatek Service Pack 3, to musisz Mieć Professionala SP3, bo Home’a SP3, czy Professional sp2/sp1 bez sp właśnie nie przyjmie Ci klucza…

no to ładnie, i co tu teraz robić

Musisz zdobyć dokładnie takiego samego Windowsa, czyli jeżeli masz Professionala z sp3, to musisz takiego pożyczyć, ewentualnie z sp2 i zintegrować sp3 przy użyciu nlite.

Problem rozwiązałem :slight_smile: