Czarny ekran podczas włączania komputera


(Marker51) #1

Witam, od dzisiejszego poranka mam problem z komputerem. Otóż podczas włączania komputera monitor włącza się(dioda miga) lecz cały czas ekran jest czarny. Procesor i wiatraczek pracują, specjalnie wyczyściłem komputer sprężonym powietrzem. Wyciągnąłem osobno kartę graficzną i ram, wszystko odkurzone podpiąłem do kompa. Niestety ekran w dalszym ciągu jest czarny. Podpiąłem słuchawki, żeby zobaczyć czy system w ogóle startuje. Po pewnym czasie słychać głos włączania się systemu. Także wydaje mi się, że to monitor jest głównym problemem. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy jest jakiś sposób żeby ekran znów zaczął działać prawidłowo?


(falcon89) #2

Karta graficzna lub monitor.

 

Czy masz możliwość podmienić te podzespoły?


(Marker51) #3

Nie mam możliwości podpiąć innej karty graficznej czy też sprawdzić obecną na innym komputerze to samo tyczy się monitora. Oprócz pc posiadam laptop.


(mrFreeze) #4

Może Twoja płyta ma zintegrowaną grafikę jaki model płyty głównej. Monitor możesz wykluczyć w laptopie podłącz go do laptopa i zobacz czy działa. Oczywiście przełącz na monitor zewnętrzny np. FN+F4 lub podłacz monitor zewnętrzny w biosie przed startem systemu powinien działać zewnętrzny.


(falcon89) #5

Nie możesz podłączyć monitora do laptopa?


(Marker51) #6

Monitora pod laptop podłączyc nie mogę, bo nie mam odpowiedniego kabla/przejściówki. Płyta nie ma zintegrowanej grafiki, to Gigabyte GA-G33M-S2. Dość wiekowa, wiem, ale do tej pory wszystko działało poprawnie.


(mrFreeze) #7

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-g33m-s2

 

Jak nie ma a to wejście to co??

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9e274918a9988033.html


(Marker51) #8

A no racja, nigdy z niego nie korzystałem :slight_smile: Ale co to daje? W sensie w jaki sposób pomoże mi to rozwiązać problem?


(falcon89) #9

Wymontuj swoja kartę graficzną i podłącz monitor pod wyjście na płycie głównej, jeśli będzie obraz to znaczy że problemem jest karta graficzna, jeśli nie to monitor lub kabel.


(Marker51) #10

No i tak nie mam takiego kabla, więc dzisiaj na pewno nic już nie zrobię


(mrFreeze) #11

Kabel niepotrzebny wystarczy adapter nie wiem co masz na monitorze zapewne DVI czyli DVI-VGA. Zobacz czy nie masz przypadkiem razem z kartą graficzną w zestawie.


(Marker51) #12

Wiesz ile lat temu ten komp był brany? :slight_smile: Nawet nie wiem czy mam jeszcze jakiekolwiek pudełka i inne pierdoły od niego. Poszukam, ale czarno to widzę :slight_smile: