Czarny ekran problem BIOS

Witam, mam taki problem wszystko było OK, aż do momentu jak chciałem wypróbować kartę graficzną miałem dobrą ale jakaś inna leżała i chciałem sprawdzić czy jest dobra podmieniłem i komp się włączył ale był czarny ekran pomyślałem grafika jest zepsuta wróciłem do poprzedniej chce włączyć a tu to samo, pomyślałem że trzeba bios zresetować wyjąłem baterie na chwile włożyłem zpowrotem a tu komp nie chce się w ogóle już włączyć pomyślałem że bios się skasował a na innej płycie głównej która sobie leżała bezużytecznie była taka sama kość podmieniłem je co nie było takie łatwe (ciężko wyciągnąć) komp dalej nie startował więc znowu je zamieniłem tak jak było na początku potem przypomniało mi się o zworkach przestawiłem ta clear CMOS czy jakoś tak i zaczął działać ale jest ten czarny ekran, napędy działają wiatraczki chulają nic nie piszczy( czy tam pika) obawiam się że bios się rzeczywiście skasował i teraz moje pytanie jak go wgrać?? Już go ściągnąłem program do flashowania też ale nie wiem co dalej robić pomocy Przez czarny ekran rozumie że komp nie wysyła sygnału i ten sie nie włącza

dobra wiadomość na pewno nie skasowałeś BIOS-u poprzez wyjęcie bateri ani poprzez przestawianie zworki

podaj specyfikacje swojej maszyny tj. model płyty głównej, grafike itp.

a może monitora nie podłączyłeś?? :wink:

biosu raczej nie skasowałeś tylko “wyzerowałeś” musisz spróbować do niego wejść i skonfigurować go, najpierw FSB i procesor bo chyba przez to nie startuje, że szyna jest “rozjechana” i pozostałe ustawienia.

monitor podłączony i przetestowany działa, co do Bios-u to wyjmowałem kość i może to go skasowało ale skoro mówicie a raczej piszecie że nie to jeszcze lepiej Co do kompa o stary zasluzony komp ma taką płyte główną

http://www.republika.pl/red_falcon/bvc3a.htm

procomp BVC3A procek co celeron 600 przetaktowany do 720, grafika Riva TNT2 cały zestaw z Optimusa jako maszyna do pisania i przeglądania netu jest dobry, syfa żadnego na 100% nie ściągnołem a co do

to nie do końca rozumiem jak to zrobić jak monitor się nie włancza na czuja?? czy tu chodzi o ustawienia jakiś zworek czy co?? bo na monitorze nic nie widać nawet nie dostaje sygnału i dioda się nie zmienia na zieloną Proszę o Pomoc

ten procesor o ile dobrze pamiętam chodzi na fsb 66 MHz i tak musisz ustawić, drugie musisz ustawić taktowanie pamięci podobnie lub na auto. Nie wiem czy na tej płycie się to robi zworkami czy nie, wejdź do biosu i sprawdź te opcje. Wchodzi się do niego chyba przez delete na początku po włączeniu lub przeczytaj na dole przez jaki klawisz przy starcie.

Złączono Posta : 11.02.2007 (Nie) 22:49

jak monito Ci się nie włącza sprawdź kartę grafiki, może “uwalił” Ci sie port albo nie ma styku w gnieździe. A czy monitor przechodzi w stan czuwania jak jest odłączony od karty

skoro po resecie biosu nadal monitor sie nie budzi to marek624 ma racje, moze Ci grafa padla

to dosc stara plyta i reset biosu przez baterie moze nie dzialac(sam tak mam :smiley: )

spróbuj przy wlączaniu kompa trzymac wcisniety insert i ciagle go trzymajac wylacz

nastepnie wlacz (u mnie po takim zabiegu komp uruchamial sie ze zresetowanymi ustawieniami Biosu)

a po przekreceniu procka mialem podobne objawy jak ty teraz

nic to nie dało komp w serwisie zabacze co powiedzą