Czarny ekran przed logowaniem

Witam!

Zainstalowałem Windows 7 na kilkuletnim komputerze i po instalacji wszystkich sterowników (najnowszych) po załadowaniu się systemu a przed ekranem logowania pojawia się na ok. minutę czarny ekran. Co może być tego przyczyną. System włącza się bardzo długo przez to…

Podaj jaki masz sprzęt.

Płyta gł: albatron px848pv pro

RAM: 1GB DDR Goodram

karta graf: NVIDIA GeForce FX 5200

DVD-ROM: LG GSA-H58N

do tego jeszcze:

Sagem wifi adapter xg-762N

Tuner DVB-T: HAMA USB hybrid (00062757)

Drukarka: Lexmark x3330

Coś jeszcze?

Sterowniki do karty graficznej zapewne pobierałeś ze stronki nvidi, jeśli tak spróbuj je odinstalować i zainstalować je przez WU.

Mam zainstalowane z Windows Update…

W takim razie odwrotnie pobierz najnowsze sterowniki ze strony nvidii, zainstaluj i zobacz czy coś się zmieni.

jest to raczej typowe w Windows 7, owy czarny ekran widziałem na kilku komputerach o różnej specyfikacji więc raczej nie jest to nic poważnego, przypuszczalnie w tym czasie ładowane są właśnie sterowniki dlatego właśnie jest czarny ekran. :smiley:

Nie pomogło. Nadal widać tylko czarny ekran no i zapomniałem (jeśli pomoże), ze widać też kursor myszy i nic poza tym…

czyli nic poważnego… system się ładuje… a że czekasz minute to komp wolny

nie, to nic poważnego ja też tak mam.

długość wyświetlania tego zależy od procesora.

Ten czarny ekran to normalna procedura ładowania systemu. Występuje to na każdym komputerze, a czas trwania zależy od mocy komputera.

Tyle że przed zainstalowaniem wszystkich sterowników ten czarny ekran był tylko przez krótką chwilę, a teraz to ok. 1 min. Procesor Pentium 4 3.00 GHz. W laptopie mam słabszy, a taki problem nie występuje…

Sam sobie odpowiedziałeś. Sterowniki wydłużają czas ładowania, możliwe że jakiś nie jest do końca zoptymalizowany czy zgodny z Windows 7. Możesz rozejrzeć się za nowszymi wersjami.