Czarny ekran przy instalacji Linuksa Ubuntu

Witam , pobrałem linuxa Ubuntu z dwóch stron ubuntu.pl i ubuntu.com . Po ściągnięciu wypaliłem programem Ashampoo Burning Studio . Wkładam płytę , bootuje się , potem załącza się jakiś obrazek chwile później pokazuje się ten migacz jak w cmd , mija 10 sec i cały czarny ekran . Czekałem z 10 min ale nic się dalej nie zrobiło . Powiem jeszcze , że wypalałem 3 płyty i każda tak samo postępuje . Co mogę zrobić w takiej sytuacji ?

Spróbuj uruchomić w trybie bezpiecznym, by zobaczyć przy czym konkretnie się wysypuje, i podaj tutaj.

Chodziło mi o to by tak uruchomić żeby był widoczny terminal, w którym widać etapy rozruchu, które moduły się ładują itp.

http://www.youtube.com/watch?v=K495tvX_Wc4

Właśnie o to chodzi , że w ogóle nie dochodzi do tych opcji .

Dodane 23.01.2011 (N) 15:01

A jak to trzeba zrobić ?

Dodane 23.01.2011 (N) 15:06

Niestety nie dochodzi mi do tego momentu instalcji .

Znaczy że nawet te menu z opcjami install livecd itp. jak na tym filmiku się nie pojawia lub zawiesza przy nim ?

Dokładnie .

A spróbuj może ściągnąć jakieś minimalne distro i zobaczyć czy się ładuje np. gentoo minimal, puppy. Programem unetbootin wypakuj na pendrive.

Tutaj jeszcze możesz poszukać :

http://www.google.pl/search?aq=f&source … +startowym

http://www.neowin.net/forum/topic/55303 … ot-screen/ (ops nie dotyczy livecd)

Zauważyłem pewną zależność z takim problemem jak twój - płyta główna Asus i Linux, oczywiście jeśli uruchamiasz to na komputerze z podpisu. Problemem może być jeszcze karta graficzna. Spróbuj zainstalować system z Alternate CD z instalatorem tekstowym, które pobierzesz stąd.

Pozdrawiam!

Możliwe , że to wina karty , lecz gdy instalowalem starsze wersje ubuntu wszystko się ładnie instalowalo . Zaraz pobiore . I potwierdzam , ze PUPPY załaczyl się . Postanowiłem wziąść opcje instalacji ubuntu wewnątrz windows’a .

Instalator poprosił o ponowne uruchomienie , więc tak zrobiłem . Mam okno wyboru systemu , wybieram ubuntu i pokazuje się NIBY instalator ubuntu i przy kliknięciu ESC można wybrać jakieś opcje . Wybrałem wszystkie lecz bez żadnego skutku .