Czarny ekran przy instalacji linuxa

Cześć,

Problem mam z Linuxami, a mianowicie pendrive booutuje, wybieram start w boot-menu, i tyle potem tylko cały czas czarny ekran, problem taki z PcLinuxOs, ElementaryOs… I nawet distra które kiedyś działały teraz nie działają. Bez różnicy czy tryb Uefi czy Bios, nad security boot czy jak to się nazywa nie mam kontroli, zaznaczone na szaro

Próbowałeś z LiveCD/DVD?

Skoro próbuje instalować Linuxa, to nie mam innej opcji jak instalować z LiveCD

 

Zapytam jeszcze raz. Próbowałeś z LiveCD/DVD?

LiveCD lub DVD to nie to samo co bootowalny pendrive.

LiveCD/DVD to z definicji bootowalna płyta.

Nie, nie próbowałem. 

Spróbuję jakoś z pendrivem bo jak już bym kupywał płytę, to bym musiał kupić pięciopak :wink:

Pendrive robiony w jaki sposób?

UNetbootin czy zapis obrazu na urządzenie (dd, imagewrite)?

 

Dobrze, a więc powiedz w jaki sposób tworzysz bootowalnego pendrive? Używasz do tego odpowiedniego oprogramowania czy robisz to z konsoli i wkopiowujesz na niego zawartość “płyty”?

Używam programu Unetbootin, jak do każdego linuxa. Może warto spróbować nagrać .iso z Mint’a, bo posiada taką opcje, a co ciekawe Mint działa bez problemów

Powiem Ci tak, że z unb praktycznie zawsze u mnie robił tak sektor bootujący, że się nie odpalało.

Osobiście polecam korzystanie z dd - przynajmniej zawsze się odpalał :slight_smile:

dd if=/home/user/Downloads/obraz.iso of=/dev/sdX

Możesz spróbować też YUMI, nieco inaczej tworzy bootowalnego pendrive’a niż UNetBootin lub stwórz bootowalnego pena z poziomu konsoli i skopiuj zawartość płyty.