Czarny ekran przy włączaniu komputera

To żeś hardcore zrobił przy tej wymianie :wink: Jeśli mechanicznie nie połamałeś powninno chcodzić. Chociaż Intel i Amd w swoich instrukcjach każą z prockiem obchodzić się jak z “jajkiem” :wink:

Będzie chodził procek, chyba że poszło coś od wewnątrz.

A co do tych pamięci, to sprawdź, poszukaj gdzieś jaki chipset od pamięci ma twoja płyta główna (Via, Sis czy Intel) Chipset pamięci musi się zagdzać z z chipsetem płyty. (Nie chodzi mi o chipset np. nvidiaNfoce tylko o ten drugi)

W moim przypadku około 70% pamięci RAM nie będzie działać, ponieważ aż tyle procent jest na chipset Via lub SiS. Ja niestety mam chipset na płycie Intel…Więc zaledwie 30% pamięci mi pójdzie :wink:

Sprawdź ten chipset

Ja mam taką pamięć: Kingston KVR533D2N/512 czyli prawdodobnie jest to kość 512mb o czestotliwości 533mhz tak? i teraz moje pytanie czy na tej płycie pójdzie ta pamięć?

http://allegro.pl/show_item.php?item=1540716884

bo wyżej jest napisane niby że obsługuje 533 ale za to niżej tylko, 667 i 800, co o tym sądzicie?

pisałem do sprzedawcy i pisał że niby 533mhz ta płyta też obsługuje, więc jak jutro przyjdzie płyta, wszystko złoże i napiszę co się dzieje

Tak na przyszłość Ci mówię, że twoja płyta (nowa) ma obsługę dual channel. Więc gdy będziesz w przyszłości dokupywał drugą kość RAM. To pamiętaj, że jedna w slocie o kolorze żółtym, a druga w niebieskim. Możesz 2 pamięci w slotach o tych samych kolorach, aby podnieść ich wydajność. Tylko wiedz, że jak umieszczasz w tych slotach o tym samym kolorze, to obydwie kości RAM muszą być niemalże identyczne. Czyli muszą przede wszystkim mieć to samo taktowanie, najlepiej taką samą pojemność oraz najlepiej ta sama firma (choć nie musi być).

dzięki wszystkim za pomoc, płyta główna była spalona. Pamięci na nowej działają.

Mam problem z komputerem wiatraczki sie kreca wszystko niby ok ale bios nie piszczy i monitor sie nie zalacza