Czarny ekran przy włączaniu komputera

Otóż mam taki problem iż gdy włączam komputer wszystko pięknie ładnie tylko mam czarny ekran, wentylatory działają coś tam pika ale nic więcej 0 reakcji ;/ .

A wszystko zaczęło się od tego że siedziałem na komputerze miałem za dużo programów jednocześnie włączonych ( a komputer zawalony , odwlekałem od zrobienia formatu i tak to się skończyło :roll: ). Następnie wyskoczył mi blue screen i komputer się wyłączył, włączyłem go od nowa lecz ignorując poprzednie ostrzeżenie komputera ( chodzi mi tutaj o blue screen ) włączyłem za dużo programów ponownie. Historia się powtórzyła blue screen wyskoczył mi jeszcze raz, lecz tym razem komputer włączył się z czarnym ekranem i 0 reakcji, i taka jest moja historia. Komputer siedzi tak już od stycznia, a ja myśląc że to karta graficzna zacząłem na nią zbierać. Trochę poczytałem o tym problemie i myślę że to może być coś innego, nie sprawdzałem czy karta działa na innym kompie lecz jak to będzie potrzebne mogę spróbować u kolegi. W tym momencie staram się rozkręcić komputer i sprawdzić co mi się zepsuło lecz nie wiem od czego zacząć gdyż nie wiem co mam odkręcić ( a potem nie będę umiał tego skręcić :smiley: ).

Pomoże mi ktoś ? Za długo już siedzę przy laptopie i mam ochotę wrócić do mojego starego poczciwego komputera.

Z góry dziekuje.

Jak nie masz pojęcia, nie ruszaj. Po prostu oddaj komputer do serwisu - tak będzie dla niego lepiej, bo niestety z twojego grzebania nic dobrego może nie wyniknąć - wręcz możesz coś uszkodzić. Poza tym, w takich przypadkach najlepiej jest oddać komputer do serwisu, bo oni mają części, tak więc podmienią to i owo i znajdą usterkę raz dwa.

A wiesz może ile to mogło by kosztować ?

Nie mam pojęcia. Ja akurat znam się dobrze na komputerach, tak więc sam sobie wszystko robię przy swoim, więc niestety nie jestem obeznany z cennikiem serwisu. Na wszelki wypadek wymontuj dysk, podłącz go u kogoś pod kompa i przekopiuj sobie pliki, bo jeżeli padła płyta główna, lub procesor, serwis z pewnością sformatuje Ci partycję systemową w celu ponownej instalacji systemu, ponieważ przy wymianie procesora lub płyty jest to zalecane.

Jeżeli chodzi o diagnostykę cena to max 50 zł. Prawdopodobnie jakiś podzespół nie wytrzymał i się spalił. Być może procesor jak uruchamiałeś wiele programów. Powodem wyłączenia była za wysoka temp. procesora lub innego podzespołu.

Niekoniecznie przez przegrzanie. Wyłącza się też z winy zasilacza, np. przegrzanie zasilacza, zwarcie, zbyt niskie/wysoke napięcie.

Ale serwis jak nic. Samemu nie zalecam nic grzebać.