Czarny ekran przy włączaniu komputera

Witam,

koleżanka poprosiła mnie, abym zobaczył czy da się naprawić jej laptopa. Problem wygląda tak: Kiedy włączam go pojawia się ekran startowy, potem przełącza się jakby chciał sie włączyć system ale niestety cały czas jest czarny ekran a dioda od dysku cały czas świeci bez żadnego mrugnięcia.

Chciałem spróbowac naprawy z “dysku naprawy systemu windows 7” niestety nic nie działa, do tego wchodziłem z tego dysku do wiersza poleceń chkdsk i znajduje błędy ale mam komunikat, że nie może naprawić bo komputer nie jest w trybie dos czy jakoś tak. Do tego AVG rescu disck i niestety w połowa skanowania wyłącza sie komputer całkowicie. Co może być przyczyną? Czy to dysk jest uszkodzony ?

System windows 7 HP

Co to za laptop? Ile ma lat? Jak temperatury?

Laptop Acer Aspire 5742, ma dwa lata a co do temperatur to nie wiem jak sprawdzić bo nie moge wejśc do systemu.

Sprawdź palcem, czy jest gorący od spodu.

Nie jest. Tak delikatnie ciepły jest.

Może to być wina braku plików systemowych , które przez przypadek usunęła, albo zepsuty BIOS , podaj bardziej szczegółowe informacje :wink: .

Ale jakie dane konkretnie?

  • Procesor

  • Płyta główna

  • Karta graficzna

  • Pamięć RAM

  • I czy robiła coś na dysku "C "

Te wiadomości mogą pomóc w naprawie :slight_smile:

Ale ja nie znam tych danych a tym bardziej ona :stuck_out_tongue:

a nie sprawdzę bo nie moge wejść do systemu. Nic nie robiła na dysku C.

a można jakoś włączyć sam wiersz poleceń jakoś z dosa? i wtedy zrobic skan?

Raczej się nie da… :?

Ale jeżeli uda ci się odpalić OPCJĘ AWARYJNĄ to damy rade to naprawić :smiley:

Podczas włączania wduszam cały czas F8 i ani drgnie aby wejsc do wiersza poleceń…

chyba zostaje serwis

Prawdo podobnie tak… :? Chodź nie wiem czy i tam ci pomogą.

Stawiam na padnięty system lub dysk. Próbowałeś reinstalacji?

Nie strasz :stuck_out_tongue:

Nie straszę :smiley:

Reinstalacja nie pójdzie, system prawdopodobnie… #-o

A jak wezmę oryginalną płytę i zrobie opcje napraw albo nagram system bez formata?

Możesz spróbować.

raczej nic nie pomoże ale możesz spróbować :slight_smile: