Czarny ekran przy włączaniu Win XP - problem ze sterownikami

Witam. Nie znalazłem nigdzie tematu, który mógłby rozwiązać mój problem, więc założyłem nowy. Problem polega na tym, że nie mogę odpalić Windowsa. Pojawia się ikonka ładowania itd, ale gdy powinno wyskoczyć okno logowania (pulpit itp), to obraz znika i pozostaje czarny ekran. Nie mogę wejść żadnym sposobem (tryb awaryjny, itd). Problem pojawił się, po instalacji najnowszych sterowników do karty graficznej ( http://www.nvidia.pl/object/winxp_178.24_whql_pl.html ) do GeForce’a 7600GT. Wcześniej usunąłem stare sterowniki z kompa. Na stronie podane jest, że powinny one działać, jednak przy instalacji wyskoczył błąd, że nie można znaleźć sterowników do tej karty graficznej. Więc zainstalowałem sterowniki, które miałem wcześniej. Wszystko poszło dobrze. Komp się zrestartował i od tamtej chwili nie działa. Zainstalowałem drugiego Windowsa i komp odpalił, więc to nie jest problem ze sprzętem, tylko pewnie z systemem. Jednak chciałbym naprawić tego wcześniejszego Windowsa, jednak nie wiem jak. Są do tego jakieś programy?? Żeby odpalając je na jednym systemie naprawić drugi? Może czyszczenie rejestrów jakoś, czy coś? Jest jakaś opcja, aby usunąć te sterowniki z tamtego Windowsa? (opcja dodaj/usuń programy nie wchodzi w grę, bo musiałbym odpalić tamtego Windowsa, co jest niemożliwe). Z góry dzięki za pomoc.

tryb awaryjny działa bez sterowników więc jeśli to ich wina to powinieneś bez problemu z niego zainstalować je na nowo

bez obrazy ale może nie potrafisz go włączyć ??

Przed startem systemu wciśnij F8 i wybierz Ostatnią znaną dobrą konfigurację. Jak nie pomoże, wykonaj punkt 2: http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=58

Niestety, ale jak pisałem wcześniej nie da się ani uruchomić trybu awaryjnego, ani ostatniej dobrej konfiguracji. Żadna z opcji do wyboru nie działa. Znaczy Windows ładuje się itd, ale gdy powinno wyskoczyć okno logowania, jest tak samo, jak przy próbie włączenia normalnie (czarny ekran). Tego punktu drugiego też nie mogę wykonać, bo nie da rady włączyć trybu awaryjnego (nawet z wierszem poleceń). Wydaje mi się, że jedyną opcją jest naprawienie starego systemu, tym który działa teraz (drugi). Jednak nie wiem, jak się do tego zabrać :frowning: Jest jakiś program, który mi w tym pomoże?? Macie jakieś pomysły??

Wejdź do konsoli odzyskiwania (jak ją uruchomić jest tutaj: konsola odzyskiwania)

Wpisz MAP ARC

zapamiętaj pod, którą literą jest napęd CD (oznaczymy go jako X);

Wpisz:

expand X:\i386\winlogon.ex_ C:\Windows\sytem32\

del C:\windows\system32\userinit.exe

del C:\windows\system32\dllcache\userinit.exe

expand X:\i386\userinit.ex_ C:\Windows\system32\

expand X:\i386\explorer.ex_ C:\windows\

Zauważ, że po expand i przed C:\windows… jest spacja

expandX:\i386\userinit.ex_C:\WINDOWS\System32\

Jeżeli nie pomoże, to wg poprzedniego linku, wybierz opcję 4.2 i wykonaj ją także w konsoli odzyskiwania.

Dobra, dzięki za wszystko :smiley: Może by to pomogło, ale zdecydowałem się jednak na format. Mierzyłem się z tym od paru tygodni, ale zawsze stało coś na przeszkodzie. Więc mimo wszystko jeszcze raz dzięki za pomoc.