Czarny ekran przy włączaniu

Witam .Mam pewien problem, a mianowicie podczas włączania komputera po wyskoczeniu napisu “zapraszamy” pojawia sie czarny ekran a na nim kursor jednak po jakimś czasie(ok.5 minut) pojawia się pulpit i ikonki,wcześniej tego nie było tylko od razu wczytywał się pulpit.Chciałbym dodać ,że mam oryginalnego windowsa viste.Pomóżcie bardzo prosze!

To mi wygląda na zamulony komputer :? Spróbuj wyłączyć skanowanie systemu przy starcie w antyvirusie. Powiedz jeszcze czy coś słychać przez te 5 min. Czy coś czyta z płyty/dyskietki? Coś miga?

IMHO winne są sterowniki, najłatwiej będzie zaktualizować je, ponadto wykonaj optymalizacje systemu: optymalizacja-odchudzanie-windowsa-opis-krok-kroku-t76580.html

Mam Pande 2009 ona chyba nie skanuje kompa od razu po włączeniu.Jak pokazuje się ten czarny ekran to wygląda tak jakby komputer się ładował,moge ruszać kursorem ale nie czyta płyt i nic nie miga.Próbowałem oczyszczania dysku ale nic nie pomogło.Od czego sterowniki zaktualizować?Wczoraj aktualizowałem windowsa myślałem ,że coś pomoże ale nic nie dało.

Kiedyś też miałem Pandę i ten sam problem przy czym u mnie ekran ZAPRASZAMY był widoczny przez około 3 min. Zmień antyvira i powiedz czy sytuacja się zmieni.

Jakie antyvira byś polecał?Wczesniej miałem avasta i nie narzekałem ale podobno muli kompa.

Avast nie muli ale sporo przepuszcza. Polecam AVG anty Virus. Dobry program, po Polsku i nie zżera dużo ram-u.

Tu masz link do pobrania KLIK

Odinstalowałem pande ,uruchomiłem ponownie komputer i dalej to samo ;/,więc zainstalowałem pande jeszce raz no i kod aktywacyjny już nie działa.Podczas gdy był ten czarny ekran spróbowałem kombinacji alt +ctr +delete zadziałała , jednak gdy zamknołem okienko z procesami ekran dalej był czarny.