Czarny ekran przy włączaniu

(Nedved0) #1

Witam .Mam pewien problem, a mianowicie podczas włączania komputera po wyskoczeniu napisu "zapraszamy" pojawia sie czarny ekran a na nim kursor jednak po jakimś czasie(ok.5 minut) pojawia się pulpit i ikonki,wcześniej tego nie było tylko od razu wczytywał się pulpit.Chciałbym dodać ,że mam oryginalnego windowsa viste.Pomóżcie bardzo prosze!

(Dawid Czernek) #2

To mi wygląda na zamulony komputer :? Spróbuj wyłączyć skanowanie systemu przy starcie w antyvirusie. Powiedz jeszcze czy coś słychać przez te 5 min. Czy coś czyta z płyty/dyskietki? Coś miga?

(niezDarek) #3

IMHO winne są sterowniki, najłatwiej będzie zaktualizować je, ponadto wykonaj optymalizacje systemu: optymalizacja-odchudzanie-windowsa-opis-krok-kroku-t76580.html

(Nedved0) #4

Mam Pande 2009 ona chyba nie skanuje kompa od razu po włączeniu.Jak pokazuje się ten czarny ekran to wygląda tak jakby komputer się ładował,moge ruszać kursorem ale nie czyta płyt i nic nie miga.Próbowałem oczyszczania dysku ale nic nie pomogło.Od czego sterowniki zaktualizować?Wczoraj aktualizowałem windowsa myślałem ,że coś pomoże ale nic nie dało.

(Dawid Czernek) #5

Kiedyś też miałem Pandę i ten sam problem przy czym u mnie ekran ZAPRASZAMY był widoczny przez około 3 min. Zmień antyvira i powiedz czy sytuacja się zmieni.

(Nedved0) #6

Jakie antyvira byś polecał?Wczesniej miałem avasta i nie narzekałem ale podobno muli kompa.

(Dawid Czernek) #7

Avast nie muli ale sporo przepuszcza. Polecam AVG anty Virus. Dobry program, po Polsku i nie zżera dużo ram-u.

Tu masz link do pobrania KLIK

(Nedved0) #8

Odinstalowałem pande ,uruchomiłem ponownie komputer i dalej to samo ;/,więc zainstalowałem pande jeszce raz no i kod aktywacyjny już nie działa.Podczas gdy był ten czarny ekran spróbowałem kombinacji alt +ctr +delete zadziałała , jednak gdy zamknołem okienko z procesami ekran dalej był czarny.