Czarny ekran pulpitu, jest tylko kursor

Witam mam problem z komputerem stacjonarnym DELL model DCTR chodzi o to że jak go włączę to jest okno logowania, po wybraniu użytkownika pojawia się tylko czarny ekran i kursor myszki, pulpit jest widoczny z trybu awaryjnego, próbowałem już komendy sfc /scannow i nic nie pomogło, proszę o pomoc.

Wobec tego z trybu awaryjnego usuń w Menadżerze Urządzeń sterowniki wszelkich kart graficznych. Następnie, po udanym normalnym uruchomieniu, pobierz odpowiednie sterowniki i zainstaluj na nowo.

W trybie awaryjnym nie uruchamiają się programy z autostartu, które mogą spowalniać uruchamianie się komputera(kursor widoczny, nic poza tym).
Zobacz z trybu awaryjnego co jest dodane w autostarcie przez menedżer zadań i zakładkę uruchamianie. Podejrzewam, że coś mocno go spowalnia. Zobacz czy nie ma przykładowo kilku programów antywirusowych, które mogą się gryźć.

w zakładce uruchamianie jest tylko program antywirusowy, jak wpiszę w konsoli explorer.exe to pojawi się cały pulpit ikonki tło a jak uruchomię ponownie to znowu czarny ekran i kursor tylko.

a mi się wydaje ze wszystko jest w porządku… wszak niedługo czarny piątek :stuck_out_tongue_winking_eye:
Spróbuj tego rozwiązania: https://goo.gl/oTWPPW
Pozdro

Może namieszałeś w rejestrze i usunąłeś wpis odpowiadający za uruchamianie powłoki eksploratora.

mam trudności z angielskim i nie wiem czy dobrze to rozumiem:

Boot your computer into Safe Mode and open the Command Prompt as a administrator by typing cmd.exe into Start Menu search box.
From within the Command Prompt window that opened type below commands one at time and press Enter key for each command you have typed.

Reg Add “HKLM\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon” /v Userinit /t REG_SZ /d C:\Windows\system32\userinit.exe, /f
Reg Add “HKLM\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon” /v Shell /t REG_SZ /d explorer.exe /f
Reg Add “HKLM\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon” /v AutoRestartShell /t REG_DWORD /d 1 /f

Start %SystemRoot%\Explorer.exe

Czyli mam uruchomić system w trybie awaryjnym otworzyć konsolę i wpisać te komendy:

Reg Add “HKLM\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon” /v Userinit /t REG_SZ /d C:\Windows\system32\userinit.exe, /f
Reg Add “HKLM\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon” /v Shell /t REG_SZ /d explorer.exe /f
Reg Add “HKLM\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon” /v AutoRestartShell /t REG_DWORD /d 1 /f
Start %SystemRoot%\Explorer.exe

proszę o podpowiedz

Krok 1

  1. Uruchamiasz komputer w trybie awaryjnym

  2. Otwierasz z menu start wiersz poleceń jako administrator.

  3. do okna wklejasz:

    Reg Add "HKLM\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon" /v Userinit /t REG_SZ /d  C:\Windows\system32\userinit.exe, /f
    Reg Add "HKLM\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon" /v Shell /t REG_SZ /d explorer.exe /f
    Reg Add "HKLM\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon" /v AutoRestartShell /t REG_DWORD /d 1 /f
    Start %SystemRoot%\Explorer.exe
    exit
    
    
  4. uruchamiasz ponownie komputer i jak nie zadziała próbuj dalszych metod.

krok 2

  1. Uruchamiasz komputer w trybie awaryjnym

  2. Otwierasz z menu start wiersz poleceń jako administrator.

  3. do okna wklejasz:

    Reg Add HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot\Minimal\MSIService /t REG_SZ /ve  /d Service  /f
    Reg Add HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot\Network\MSIService /t REG_SZ /ve  /d Service  /f
    Net Start msiserver
    Sfc  /Scannow
    exit
    
    
  4. uruchamiasz ponownie komputer i jak nie zadziała próbuj dalszych metod.

Krok 3

  • Sprawdź dostępność aktualizacji sterowników karty graficznej.

Krok 4

  • Sprawdź czy komputer jest zainfekowany złośliwym oprogramowaniem

Krok 5

Krok 6


Krok 7 to reperacja nakładkowa windows 8/8.1, krok 8 odświeżanie windows 8/8.1 z zachowaniem danych użytkownika (zainstalowane programy znikną, zostaną pliki np. z innej partycji, z katalogów Dokumenty itp.
) czy bez (czysty system)

Już nie mam pomysłu nic nie działa, co może być przyczyną że pulpit się nie ładuje, jak uruchamiam system to logo itp. co jest na starcie jest widoczne tylko po nazwie użytkownika powinien przełączyć się na pulpit a tu czarny ekran i kursor myszki tylko, jak wywołam explorer.exe to pojawia się cały pulpit normalnie.

sytuacja jest następująca: utworzyłem nowe konto i odpaliło się normalnie wszystko dobrze śmiga tylko nie ma programów zainstalowanych, czy ktoś mi pomoże zamienić administratora na nowe konto przez komendy cmd, czy da radę zrobić coś takiego? potem wykasuję główne konto i zostanie tylko te nowo utworzone jako administrator.

1 polubienie

Zrób sobie kopię katalogu

c:\users\Dawny_administrator\Appdata

i wrzuć dla danych aplikacji foldery do nowego użytkownika (najlepiej opcją kopiuj).

Podobnie możesz zrobić z folderami dokumenty, pulpit itd.

Jak już wszystko będzie działać to usuniesz zdublowane pliki, które już przeniosłeś i będziesz mógł wybrać opcje usunięcia konta.


Jakby jakieś aplikacje nie przeniosły by w tej sposób konfiguracji to może wymagają kopii rejestru z dawnego konta czy też mają folder w niestandardowym miejscu np. w

c:\users\Dawny_administrator\