Czarny ekran w grze Thief


(darkhead20) #1

Witam,

Mam pewien problem z włączeniem gry thief. Włączam grę i po jej włączeniu mam czarny ekran bez dźwięku. Przypomnę że wcześniej gdzieś tydzień temu normalnie mi się gra włączała i mogłem w nią grać a gdy dziś ją chciałem włączyć to tu taka niespodzianka. W karcie graficznej mam zainstalowane najnowsze sterowniki więc bez obaw. Z góry dziękuje za pomoc :slight_smile:

Edit: Jeszcze chciałbym dodać że włączałem i wyłączałem grę parenaście razy i raz czekałem pół godziny żeby gra się włączyła lecz to nie zadziałało. Tylko raz mi odpaliła po wielu próbach. Poszperałem po właścuwościach itd. I znalazłem że aplikacja jest niezgodna z systemem. Zauważyłem że gra odpala się w wimdows xp service pack 3 więc zmieniłem na windows 7 ale nic to nie dało i plik był nadal niezgodny a ja mam win 7. Proszę o pomoc!


(lordjahu) #2

O jakiej części mówimy ?

Gra oryginalna, pudełkowa czy podpięta pod klienta ?


(darkhead20) #3

Oryginalna pudełkowa zakupiona w mediamarkcie.


(lordjahu) #4

Ale która część ?

Thief: The Dark Project, Thief 2: The Metal Age, Thief: Deadly Shadows czy Thief z 2014 ?

 


(darkhead20) #5

Przecież napisałem że thief więc chodzi mi o zwykłego thiefa z 2014.


(lordjahu) #6

Weź na steam, sprawdź spójność plików.


(darkhead20) #7

Wejdź* ok steam aktualnie sprawdza 6% mam dam edita gdy skończy.

Edit: steam sprawdził i wszystkie pliki gry zostały zweryfikowane pomyślnie. Nic nie wykrył.


(lordjahu) #8

Podaj specyfikację komputera i temperatury w spoczynku i stresie.


(darkhead20) #9

Czekam 3 dni a ty się mnie pytasz o takie rzeczy… ale ok temperatury procka max 65stopni gpu 75. Płyta główna to gigabyte ga g31m es2l nie nagrzewa się, procek intel core 2 quad q8300 podkręcony do 3ghz, gpu MSI GTX 650 TI BOOST OC 2gb, 3gb ram póki co ale będe miał 4, płyta główna gigabyte ga g31m es2l i zasilacz delta 400watt. I to na pewno nie jest spowodowane sprzętem ani temperaturami… może jakieś precyzyjniejsze pytania czy coś?? Robiłem defragmentacje dysku jak coś. Ale nic nie zmienia.


(lordjahu) #10

Próbowałeś odpalać grę jako administrator ?  http://www.gameskinny.com/j0qk9/thief-2014-steam-black-screen-other-common-issue-fixes

 

 

 


(darkhead20) #11

Nie da się. Odpalasz to najpierw pojawia się taki obrazek gdzie można pozmieniać ustawienia graficzne. Tego launchera odpalałem jako admininstrator choć to bez sensu bo moje konto to admininstrator to i tak nic nie dało.


(lordjahu) #12

Spróbuj uruchomić grę w oknie i poczekaj. 


(darkhead20) #13

Ok. Póki co nic to nie daje a czekam już ponad 10min.

Co teraz?


(lordjahu) #14

Dziwne że w ogóle nie może ruszyć. Spróbuj zrobić w ten sposób: wywal grę z systemu wraz ze steam, wyczyść pliki lokalne, wgraj ponownie steam i ściągnij grę - być może któraś z aktualizacji powoduje złe działanie na twoim komputerze.


(darkhead20) #15

Jak mam wywalić grę z systemu? Nie rozumiem. Aa rozumiem tylko że jak usunę i ponownie zainstaluje to zostaną mi zapisy? Mam chmure włączoną.


(lordjahu) #16

Chyba tak, powinno sie zapisywać w chmurze. Chociaż zobacz w bibliotece czy nie masz zapisanego save’a z grą (jeśli tak, to skopiuj sobie). Grę najlepiej ściągnąć z internetu, gdyż możliwe że wyszła jakaś dodatkowa poprawka i się kłóci z wersją płytową. 


(darkhead20) #17

 Ściągnąć nic nie mogę ponieważ aktualnie mam ograniczony dostęp do internetu i mogę tylko internet przeglądać. A po drugie nie chce mi się. Wydaje mi się że wszystko będzie lepiej załatwione z wersją płytową a tym bardziej thief zajmuje dużo miejsca. (ponad 20gb) A w ogóle jak mogła wyjść dodatkowa poprawka do gry skoro nic nie było pobierane do thiefa. Nie może się kłócić z oryginalną wersją. Ja mam oryginał w końcu a nie pirata. Ok, zrobię kopie zapasową plików gry usunę pliki lokalne wgram ponownie grę i sprawdzę jak wszystko będzie ok to dam znać.

 

Zrobiłem reinstall gry i nadal mam czarny ekran bez dźwięku. Jak to naprawić? Pomocy