Czarny ekran w grze Thief

Witam,

Mam pewien problem z włączeniem gry thief. Włączam grę i po jej włączeniu mam czarny ekran bez dźwięku. Przypomnę że wcześniej gdzieś tydzień temu normalnie mi się gra włączała i mogłem w nią grać a gdy dziś ją chciałem włączyć to tu taka niespodzianka. W karcie graficznej mam zainstalowane najnowsze sterowniki więc bez obaw. Z góry dziękuje za pomoc :slight_smile:

Edit: Jeszcze chciałbym dodać że włączałem i wyłączałem grę parenaście razy i raz czekałem pół godziny żeby gra się włączyła lecz to nie zadziałało. Tylko raz mi odpaliła po wielu próbach. Poszperałem po właścuwościach itd. I znalazłem że aplikacja jest niezgodna z systemem. Zauważyłem że gra odpala się w wimdows xp service pack 3 więc zmieniłem na windows 7 ale nic to nie dało i plik był nadal niezgodny a ja mam win 7. Proszę o pomoc!

O jakiej części mówimy ?

Gra oryginalna, pudełkowa czy podpięta pod klienta ?

Oryginalna pudełkowa zakupiona w mediamarkcie.

Ale która część ?

Thief: The Dark Project, Thief 2: The Metal Age, Thief: Deadly Shadows czy Thief z 2014 ?

 

Przecież napisałem że thief więc chodzi mi o zwykłego thiefa z 2014.

Weź na steam, sprawdź spójność plików.

Wejdź* ok steam aktualnie sprawdza 6% mam dam edita gdy skończy.

Edit: steam sprawdził i wszystkie pliki gry zostały zweryfikowane pomyślnie. Nic nie wykrył.

Podaj specyfikację komputera i temperatury w spoczynku i stresie.

Czekam 3 dni a ty się mnie pytasz o takie rzeczy… ale ok temperatury procka max 65stopni gpu 75. Płyta główna to gigabyte ga g31m es2l nie nagrzewa się, procek intel core 2 quad q8300 podkręcony do 3ghz, gpu MSI GTX 650 TI BOOST OC 2gb, 3gb ram póki co ale będe miał 4, płyta główna gigabyte ga g31m es2l i zasilacz delta 400watt. I to na pewno nie jest spowodowane sprzętem ani temperaturami… może jakieś precyzyjniejsze pytania czy coś?? Robiłem defragmentacje dysku jak coś. Ale nic nie zmienia.

Próbowałeś odpalać grę jako administrator ?  http://www.gameskinny.com/j0qk9/thief-2014-steam-black-screen-other-common-issue-fixes

 

 

 

Nie da się. Odpalasz to najpierw pojawia się taki obrazek gdzie można pozmieniać ustawienia graficzne. Tego launchera odpalałem jako admininstrator choć to bez sensu bo moje konto to admininstrator to i tak nic nie dało.

Spróbuj uruchomić grę w oknie i poczekaj. 

Ok. Póki co nic to nie daje a czekam już ponad 10min.

Co teraz?

Dziwne że w ogóle nie może ruszyć. Spróbuj zrobić w ten sposób: wywal grę z systemu wraz ze steam, wyczyść pliki lokalne, wgraj ponownie steam i ściągnij grę - być może któraś z aktualizacji powoduje złe działanie na twoim komputerze.

Jak mam wywalić grę z systemu? Nie rozumiem. Aa rozumiem tylko że jak usunę i ponownie zainstaluje to zostaną mi zapisy? Mam chmure włączoną.

Chyba tak, powinno sie zapisywać w chmurze. Chociaż zobacz w bibliotece czy nie masz zapisanego save’a z grą (jeśli tak, to skopiuj sobie). Grę najlepiej ściągnąć z internetu, gdyż możliwe że wyszła jakaś dodatkowa poprawka i się kłóci z wersją płytową. 

 Ściągnąć nic nie mogę ponieważ aktualnie mam ograniczony dostęp do internetu i mogę tylko internet przeglądać. A po drugie nie chce mi się. Wydaje mi się że wszystko będzie lepiej załatwione z wersją płytową a tym bardziej thief zajmuje dużo miejsca. (ponad 20gb) A w ogóle jak mogła wyjść dodatkowa poprawka do gry skoro nic nie było pobierane do thiefa. Nie może się kłócić z oryginalną wersją. Ja mam oryginał w końcu a nie pirata. Ok, zrobię kopie zapasową plików gry usunę pliki lokalne wgram ponownie grę i sprawdzę jak wszystko będzie ok to dam znać.

 

Zrobiłem reinstall gry i nadal mam czarny ekran bez dźwięku. Jak to naprawić? Pomocy