Czarny ekran w nowym ASUSIE

Witam,

nieco ponad tydzien temu musiałem zakupić nowego lapka, ponieważ mój lenovo po 5 latach użytkowania uklęknął na amen.

Zakupiłem ASUSA X54H z systemem win 7 64bit.

Podczas pierwszego uruchomienia dokonczyłem proces instalacji, zrobiłem później backup na 5 płyt i zacząłem używać. Zrobiłem wszystkie aktualizacje i oto pojawił się problem. Najczęstszym problemem jest brak możliwości zalogowania sie do systemu. Właczam laptopa a ten pokazuje tylko okno ładowania systemu i nagle robi sie czarny. Kontrolki się świecą ale nie ma obrazu. Czasami wejdzie do okna logowania i po kliknięciu na użytkownika nie zdąży nawet załadować pulpitu i robi sie czarny. Czasami jest tak, ze uruchomi się bez kłopotu. Problem często pojawia sie w sytuacji, gdy pozostawie go włączonego na dłuższą chwile, wtedy idzie w stan wstrzymania i po kliknięciu power lub ruchem myszy budzi sie i robi się czarny. Trzeba go niestety znowu wyłączać duszeniem POWERa. Przeinstalowałem system i problem znów sie pojawił (chyba) po aktualizacji. Co to może być? Wkurza mnie to, ze nowy sprzęt i juz mam z nim problemy. Chętnie oddał bym go na gwarancje ale zostane bez komputera a to moje narzędzie pracy. Poratujcie proszę.

Tak czy owak, jesteś pozbawiony narzędzia pracy.

Przypadek faktycznie dosyć dziwny.

Laptopa ASUSa nie posiadam, więc mogę jedynie podesłać radę.

Oczywiście próbowałeś trybu awaryjnego -> Przywracanie systemu?

Jeśli nie, to spróbuj. Następnie instaluj aktualizację grupowo -> jeśli to wina aktualizacji, trzeba ją odnaleźć i wykluczyć.

Możesz po aktualizacjach spróbować zainstalować sterowniki karty graficznej ponownie.

Jeśli masz możliwość to podepnij jakiś monitor do portu VGA, zobacz czy obraz się pojawi.

Są jeszcze klawisze funkcyjne Fn + F4 (w zależności od laptopa -> przełączanie obrazu pomiędzy ekranami).

EDIT:

U siebie w HP Compaq nc6400 miałem taki problem, że po zamknięciu pokrywy laptopa i ponownym jej uniesieniu, ekran również był czarny i obraz nie powracał.

Pomagał wtedy właśnie klawisz Funkcyjny i zmiana ekranu (3 razy musiałem przełączyć).

Na stronie HP zainstalowałem jakiś sterownik do zupełnie innego laptopa i od tamtego momentu wszystko działa.

Może tutaj problem jest podobny.

Czy przywracanie systemu w trybie awaryjnym pomoże? Później znowu bedzie pewnie chciało zaktualizować system.

Sprawdzałem teraz to o czym napisałeś - zamknięcie pokrywy i otwarcie powoduje właśnie utratę obrazu i nie mogę za cholere go przywrócić. Musze go resetować i wtedy włącza się wznawianie systemu czy jakoś tak. Odinstalowałem sterowniki w trybie awaryjnym i chciałem zainstalować takie, które sam sobie ściągnąłem ale wyskakiwał mi komunikac przy instalacji, ze jest jakas niezgodność wykrywania czy cos takiego. Po zrestartowaniu lapka i przełączeniu w tryb awaryjny sterownik sam sie znowu isntaluje i jest taka lipa o której wspomniałem wyżej.

Na chwile obecną tymczasowo proponuję całkowite wyłączenie trybu uśpienia, hibernacji i innych, które mogą powodować wyłączenie ekranu.

Poszukaj na stronie ASUSa jakiś sterowników do zarządzania energią w laptopie.