Czarny ekran, widoczny jedynie kursor

Witam. Dzisiaj kupiłem laptopa i chciałem zainstalować sterowniki do karty graficznej (HD 8870M 2GB). W trakcie instalacji zrobił się czarny ekran i od tego momentu nie mogę nic zrobić. Próbowałem kilka razy resetować laptopa, uruchamiać menedżer zadań itd. W dalszym ciągu nic się nie zmieniło. Jedyną rzeczą jaką mogę zrobić jest ruszanie myszką (kursor porusza się po ekranie, ale nic poza tym).

 

Przy uruchamianiu widzę logo DELL, ale nie mogę niczego uruchomić (np. BIOS-u, trybu awaryjnego itd. - mam windows 8 i nic się nie pokazuje, albo o czymś nie wiem). Zaraz po tym powinnien się załadować system, ale zamiast niego widzę czarny ekran.

 

 

 

Moje pytanie:

W jaki sposób mogę zrobić cokolwiek na tym laptopie?

Mogę w jakiś sposób włączyć tryb awaryjny lub cokolwiek co mi pomoże przed tym czarnym ekranem? Może jakieś przywrócenie systemu?

Co może być przyczyną?

 

 

Laptop: Dell inspirion 5737 (wersja z i7, 8GB RAM, Radeon HD 8870M 2GB).

Może recovery pomoże. Nie potrzebnie instalowałeś sterowniki, producent zawsze je dołącza często z własnymi usprawnieniami przez co te ze strony producenta niezbyt dobrze działają jeśli wogóle.

Recovery? Da się to zrobić przed uruchomieniem systemu? Jeżeli da się, to w jaki sposób?

Tak, żeby wejść do recovery musisz nacisnąć odpowiedni klawisz przed uruchomieniem systemu ale jaki to się mnie już nie pytaj. Zapewne masz instrukcje…

Jedyne rzeczy jakie były w pudełku to:

  • skrócona instrukcja uruchomienia

  • informacje o bezpieczeństwie i przepisach prawnych

  • laptop

 

Brak jakichkolwiek płyt, instrukcji etc.

W internecie znalazłem tylko to: ftp://ftp.dell.com/Manuals/all-products/esuprt_laptop/esuprt_inspiron_laptop/inspiron-17r-5737_Owner’s%20Manual_po-pl.pdf

Próbuję naciskać różne klawisze: F2, F8, F12 itd. Nic się nie dzieje.

 

To jest jedyna rzecz jaką widzę przed czarnym ekranem, zero jakichkolwiek napisów itd. -  http://imgur.com/b8STslO

Według google F8 powinno działać :shock: Próbuj naciskać przez cały czas od naciśnięcia włącznika.

 

Dzięki wielkie! Pomogło.

 

Dla tych, którzy będą mieli podobny problem:

  1. Po naciśnięciu włącznika zasilania od razu naciskałem przycisk F8, po czym moim oczom ukazały się napisy (np. F2 - BIOS itd.)

  2. Wszedłem do BIOS-u, po czym po chwili z niego wyszedłem nie zmieniając żadnych ustawień (Esc + Enter). Nie wiem czy to cokolwiek dało, ale piszę, bo tak zrobiłem.

  3. Chwilę potem zobaczyłem logo DELL, a poniżej napis “Czekaj”.

  4. Później wyskoczył komunikat w stylu “Windows nie działa poprawnie” itd.

  5. Postępując z instrukcjami instalatora przywróciłem komputer do stanu fabrycznego usuwając wszystko jak leci ze wszystkich dysków itd.

 

W tej chwili piszę już z laptopa, wszystko działa poprawnie. Jeszcze raz dziękuję za pomoc. Już miałem dzisiaj iść do informatyka, ale udało się rozwiązać problem samemu. :wink: