Czarny ekran z kursorem po graniu w gry!


(system) #1

Mam bardz poważny problem. otóż po wyłączeniu jakiejkolwiek gry ( PES5, Heroes V ) pojawia mi sie czarny ekran an którym jest tylko kursor ( taki sam jak przy logowaniu windowsa. Chodzi o ten, który się pojawia przed niebieskim ekranem powitalnym... aplikacje w tle jakoś chodzą... Wydawało mi się, że intuicyjnie włączyłem Menu start oraz Menadżer Zadań... Niestety nic nie było widac oprrócz kursora. Podczas grania nie było problemów tak samo jak i przed graniem... Czym może to być spowodowane ?? Jest to bardzo kłopotliwe bo pomaga tylko kalsyczy RESET... Bardzo proszę o pomoc... Mam Windowsa XP SP2+GeForce 5900+Najnowsze stery do grafy+1GB ramu+P43.0... Jeśli będzie coś jeszcze potrzebne prosże napisać...


(Bunio) #2

Po Twoich poprzednich tematach widzę ,że używasz Vista Transformation Pack.

Czy bez niego działo się tak samo ?


(system) #3

Otóż używam Vista Transformation Pack 4.0. Poprzedni problem był spowodowany glass2k... Obecnie glass2k mam wyłączony... Ale skoro sugerujesz, że może to być wina Transforamtion Packa to zaraz go odinstaluje ( po przejżeniu kilku tematów z forum i napisze co i jak ).


(Adarek) #4

Też kiedyś myslałem że to wina glass2k . Ale umnie okazało się że to

Kaspersky coś miesza . Dodałem do listy wykluczeń (grę) i jest ok.


(system) #5

TGrałem jakieś 40 minut w PES5 ( Wcześniej odinstalowałem ten Vista Transformation Pack 4 ) i po wyłączeniu gry powróciłem do pulpitu :D. Cuż wygląda, że to chyba to... Chociaż zastanawiam się czemu ?? Spróbuje jeszcze raz zainstalować... I się zobaczy :D. Co do Kaspra to poblokwałem dostęp gier i chyba powinno być OK.


(Bunio) #6

Pradopodobnie winny jest jeden z komponentów VIP.

Zainstaluj te, które chcesz najbardziej, a resztę omiń. :slight_smile:


(system) #7

Ok, uż wszystko jest OK. Trochę pozmieniałem z tymi nakładkami i jest w porządku... Dziekuję wszystkim za pomoc :D.