Czarny ekran z kursorem podczas uruchamiania Windows 7


(Ozyrys218) #1

Witam

 

Mam taki problem podczas uruchamiania systemu tuż po napisie zapraszamy pojawia się czarny ekran z kursorem na środku. Można wywołać menadżer zadań można też zahibernować komputer. Gdy zrestartuje komputer problem pojawia się drugi raz ale po następnym restarcie uruchamia się normalnie i po następnym uruchomieniu też. Spokój jest z tym na parę dni a następnie problem znowu się pojawi znika po paru restartach. Proszę o pomoc co może być przyczyną tego stanu rzeczy ?

 

 

 

Ps: do pytania dołączam raport z Everesta o parametrach komputera dodam, że jest to laptop Lenovo G700 

 

Report.txt


(Javapraca) #2

 

Ten problem wyglada tak, jakby systemowy program explorer.exe nie mogl sie poprawnie uruchomic - mozesz go sprobowac wystartowac po awarii, wpisujac w wierszu polecen: explorer.exe. Niewykluczone, ze blokuje go (albo inny istotny komponent Windows) antywirus, albo modul HIPS (np. z Comodo IS lub Comodo Firewall). Mozesz sprobowac powylaczac te programy, zrestartowac system i sprawdzic, czy problem sie powtarza, a potem ewentualnie zmienic ich ustawienia, albo zastapic czyms innym.


(Ozyrys218) #3

To z wpisywanie explorer.exe próbowałem nie dał rady się uruchomić.


(falcon89) #4

Uruchom system w Trybie awaryjnym (Instrukcja) i sprawdź czy problem nadal występuje.

Często takie problemy powoduje sterownik karty graficznej lub oprogramowanie antywirusowe.


(Javapraca) #5

 

Sprawdzales w Menadzerze Zadan, czy nie ma tam procesu explorer.exe? Jezeli jest, to go zakoncz i ponownie uruchom - daj znac jaki jest efekt.

 

Jezeli explorer.exe nie uruchamia sie, to niewykluczone, ze masz w systemie wirusa. Warto byloby przeskanowac dyski w trybie “Przed uruchomieniem systemu”, np. darmowym Avastem.

 

 

Sprawdz tez, czy nie masz bledow na dysku:

Z konsoli Windows uruchom polecene:

chkdsk c: /r

… i to samo, analogicznie, dla pozostalych partycji d:, e:, etc.

 

Mozesz rowniez uruchomic chkdsk z okna Mój komputer lub z Eksploratora Windows - wtedy zaznacz opcje: Skanuj dysk i próbuj odzyskać uszkodzone sektory.

Link do instrukcji jak uzywac chkdsk:

http://support.micro…om/kb/315265/pl

 

W konsoli Windows (uruchomionej jako Administrator) uruchom tez ponizsze polecenie, ktore przeskanuje pliki systemowe:

sfc /scannow


(Ozyrys218) #6

Po zakończeniu procesu explorer.exe w menadżerze zadań zniknęły ikony został sam kursor na pulpicie bez ikon. Skanowanie avastem robiłem już wiele razy sprawdzałem też skanerem do malware usuną avast 3 wirusy.


(Javapraca) #7

 

Zakoncz i uruchom ponownie explorer.exe, kiedy wystapi awaria z czarnym ekranem - wtedy bedziesz wiedzial, czy restartowanie explorer.exe cokolwiek zmienia na ekranie. Jezeli cos sie zmienia to raczej powodem awarii nie jest explorer.exe, no chyba, ze uruchamia sie w jakis kompletnie dziwny sposob. Innym procesem, ktoremu mozesz sie przyjrzec to dmw.exe - menadzer okien Windows.

 

Polecam zrobic te skanowania o ktorych pisalem powyzej.

 

Jezeli Avast usuwal z systemu wirusy, to takiemu systemowi juz bym nie ufal - kto wie jakie bakcyle pozostaly w takim naprawianym systemie i jakie komponenty Windows uszkodzil antywirus usuwajac wirusy. Moze warto byloby przeinstalowac system.


(IPSEN) #8

Dodatkowo skan-https://www.malwarebytes.org/mwb-download/-odznacz wersje testową

 

Jeżeli nie chcesz reinstalacji systemu to dział bezpieczeństwo wstaw wymagane logi-http://forum.dobreprogramy.pl/nowy-log-obowi%C4%85zkowy-farbar-recovery-scan-tool-t478727/-i zaczekaj na speca


(Ozyrys218) #9

W końcu udało mi się rozwiązać problem. Gdy pojawi się ekran z kursorem należy uruchomić menadżera przez ctrl+alt+ delete wpisać w okienku nowe zadanie explorer.exe przejść do zakładki procesy zamknąć proces explore.exe o wyższej pamięci wtedy komputer się uruchomi. Tu przesyłam wideo, które ukazuje cały proces: https://www.youtube.com/watch?v=F3blnm7YgwA