Czarny Ekran z kursorem + Vista

Po włączeniu komputera pokazuje się pasek ładowania Visty, i zamiast ekranu logowania pojawia się czarny ekran z kursorem i baaaardzo długo nic ! (tryb awaryjny nie działa, przywracanie nie działa) #-o

Ale czy system się włącza? Jeśli tak to sprawdź czy nie wyłączasz komputera zostając na dysku sieciowym… wtedy vista potrafi tak robić ale jeśli to nie od tego to będziemy szukać… Ale jeśli vista się nie włącza to sformatuj bo skoro przywrócenie nie działa to niema innej rady…

System się nie włącza, sprzęt jest odłączony od sieci… format lub przywracanie ustawień fabrycznych to najgłupsza i najprostsza metoda nie mam ochoty na utratę danych.

Zgadza się… ale za to jaka skuteczna :stuck_out_tongue:

A od kiedy to sie trzyma dane na partycji systemowej? [-X

(z czasem sie nauczysz)

Bez przesady… to system się sypie a nie można być na tyle nadgorliwym żeby na specjalnej partycji wszystko zapisywać albo jeszcze raz w tygodniu na dvd nagrywać…

O dziwo zaobserwowałem że mimo czarnego ekranu i kursora włącza się też wygaszacz…

Wcale nie musisz ich tracić, mimo formatu :slight_smile: Jeśli masz pod ręką jakąś dystrybucję Linuxa na LiveCD to możesz kompa odpalić z tej płytki z Linuxem i np na pendrive’a nagrać dane z dysku z Vistą :slight_smile: Jeśli jednak nie masz żadnej dystr., to niestety, ale pozostaje format :confused:

Nex , a co się dzieje jak naciskasz alt + ctrl + delete :?: Wyskakuje coś czy nic jeżeli tak to daj menadżer zadań i sprawdź czy na liście procesów jest explorer.exe, jeżeli nie ma to daj nowe zadnie i wpisz explorer.exe.

Pomoc Techniczna Microsoft

http://support.microsoft.com/oas/defaul … rid=500921

Niestety to nie takie banalne Vista umarła i jedyne co było do dyspozycji to czarny ekran + kursor myszki

Jedyne wyjście jakie znalazłem przez weekend to albo linux boot cd albo F5 i opcje odzyskiwania systemu :

  1. Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia - nic nie pomogło

  2. Narzędzie Przywracanie systemu - nie zadziałało

  3. Windows Przywracanie całego komputera PC - ciekawa funkcja niestety nie jest dostępna w wersjach Windows Vista Starter, Windows Vista Home Basic lub Windows Vista Home Premium (ja posiadam Vista Home Basic)

  4. Windows Narzędzie Diagnostyka pamięci - również nic

  5. Wiersz polecenia - niewiele ale zawsze coś

  6. HP Recovery - ostatecznośc

I na szczęście miałem pod ręką dysk z kieszenią USB po uruchomieniu opcji 5) i podpięcia dysku mamy dostępną dodatkową partycją i teraz pozostaje tylko wiersz poleceń i kopiowanie interesujących nas plików, może nie wyszukana metoda ale działa. :slight_smile:

Do odzysku pozostaje jeszcze graficzny program taki jak np. ERD Commander (zamknięty projekt Microsoftu - XP Live) oraz cała masa tego typu softu

Moim zdaniem to antywirus lub inny program do zabezpieczenia Windowsa. Miałem to samo i okazało się że pomogło w trybie awaryjnym odinstalowanie antywirusa.

Po ponownym zainstalowaniu jest OK.

Moje rozwiązanie to:

  1. odinstalować antywirusa w trybie awaryjnym.

  2. uruchomić komputer tak jak zwykle

  3. Sprawdzić efekty -> jeśli ok to zainstalować antywirusa

Super!

Twoje porady są na poziomie odinstaluj Skypa to na pewno pomoże… (Czytaj)

ale po tym długo nic jednak się coś pokazuje czy całkiem nic … bo z tego rozumiem że tylko długo wisi. A poprzednio napisałem CI co ja zrobiłem że rozwiązałem problem ( a miałem objawy takie jak u Ciebie ). Bo czyszczenie rejestru i sprawdzane dysku nic nie dało. W moim przypadku uruchamianie spowalniał antywirus. ( skoro widzisz kursor to jakiś soft blokuje ci dalsze uruchamianie systemu )

przywracania można dokonać z poziomu live dystrybucji z obsługą ntfs, kopie rejestru znajdziesz w c:/windows/system32/config, przywrócisz rejestr do stanu po 1 uruchomieniu potem powinno zadziałać przywracanie systemu. potrzebne gałęzi do modyfikacji (PLIKI) wersje old podmień z wersjami bez rozszerzeń.

DEFAULT

SAM

COMPONENTS

SECIURITY

SOFTWARE

SYSTEM

(COMPONENTS MNIEJ ISTOTNY).

Można też z płyt instalacyjnej visty, opcja napraw, spróbuj.

Witam, możesz zrobić Format.

Zanim to zrobisz odpal płytę Visty i jak ci się pokaże to menu z Zainstaluj teraz, wybierz napraw komputer.

Jak znajdzie instalacje kliknij myszką pod nią, żeby dalsze menu uruchomiło się, ale bez wyboru zainstalowanej Visty na partycji.

Potem wejdź w wiersz polecenia i wpisz tam NOTEPAD. Następnie jak wyskoczy notatnik wybierz Otwórz i podłącz Pendrive lub coś innego. Potem przekopiuj to co chcesz i możesz zrobić format. To bodajże nazywa się WinPe 2.0

Tu masz linka i zobacz jak to wygląda: http://dobreprogramy.pl/demonstracje/vista_winpe.htm

Pozdrawiam

Miałem ten sam problem. Jest on związany z antywirusem. Przypuszczam, że masz avast’a. Pomogła aktualizacja systemu (łącznie z komponentem RPC !!

  1. Spróbuj włączyć automatyczne uruchamianie avast podczas startu systemu.

—Jeśli to nie pomoże patrz punkt 2.

  1. Odinstaluj avast i zainstaluj ponownie i restart.

Mam nadzieję, że Ci się uda . Pozdrawiam.

Miałem podobnie, czy nie instalowałem jakiś sterowników przed tym co się stało? Ja musiałem odpalić przywracanie z płytki i poszło dalej.

Może to coś wyjaśni.:

http://www.dobreprogramy.pl/Microsoft-n … 15906.html