Czarny ekran zamiast ekranu powitalnego

Mam problem, mianowicie zamiast ekranu powitalnego wyskakuje mi czarny ekran, na ktorym moge tylko ruszac kursorem, system sie dalej nie wczytuje !!

To jest chyba jakis spyware, bo po nacisnieciu (przypadkowym) pliku .exe zostal zostal zaistalowany jakis syf podmieniajaca ten ekran (winlogon).

Nie mam wlaczonego przywracania systemy, ostatnia dobra konfiguracja nie zadzialala, system nie uruchamia sie w systemie awaryjnym.

W tej chwili pracuje na konppixie live cd 3.8

Hmmm… Moze na z konsoli odzyskiwania systemu Windows spróbuj wstukac mu takie polecenia

chkdsk /r

po zakończonym skanowaniu

fixboot

i po tym

fixmbr

Gdzie sie znajduje folder odpowiedzialny za ekran powitalny i ewentualnie jakie pliki powinny sie z nim znajdowac ?

O jaki ekran Ci chodzi ?? Ten Windows Xp Professional i jest ładowanie czy ten Zapraszamy.

Jeżeli chodzi Ci, że zamiast tego pierwszego (windows xp) jest czarny ekran to pewnie masz dodaną opcję /noguiboot w pliku boot.ini. Więc może sprawdź: Start => Ustawienia => Panel sterowania => System => (zakładka) zaawansowane => W sekcji uruchamianie i odzyskiwanie kliknij na Ustawienia => W okienku które się otworzy klikasz na Edytuj. I sprawdź jak masz :? Powinno być tak:

Jeżeli jest tak:

Jeżeli jest ta ostatnia zaznaczona część to skasuj ją. I powinno być ok.

A możesz uruchomić kompa w trybie awaryjnym. Jak możesz to uruchom i tam zrób i możesz dać na forum loga:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654

Skoro pisze o ekranie powitalnym to oczywiscie chodzi mi o tym napisz “Zapraszam”. Jezeli chodzi o ten obraz bootowany to on dziala, dopiero po nim dzieje sie to wszystko.

Nie mam mozliwosci wejsca do windowsa bo nawet w trybie awaryjnym komp sie nie uruchamia.

Wiec jeszcze raz sie pytam, gdzie mozna cos zrobic, zeby wszystko gralo z tym ekranem powitalnym ? Skad sie wczytuja te pliki skladajace sie na ekran powitalny ?

Plik logonui.exe w lokalizacji c:\WINDOWS\system32\

Przywroc w/w plik spod konsoli z plytki instalacyjnej lub z folderu c:\WINDOWS\system32\DllCache

sprawdź ścieżke w rejestrze, start-> uruchom-> regedit

UIHost czy jest logonui.exe :?:

tak jak koleg powiedział sprawdx sobie w rejestrze, ale jak to nic ci nie da to spróbuj skombinowac oryginal logonUI.exe i zamienic go w dosie

powodzenia

równiez podmień plik ntoskrln.exe

X:-> litera CDROM’u

lub wyodrebnij z C:\WINDOWS\system32\dllcache