Czarny ekran - zdławiony komputer

Opcje w advanced bios features…

Virtualization [Disabled]

AMD K8 Cool&Quiet control [Auto]

Hard disk Boot Priority [Enter]

Pod enterem :

/

  1. Ch2 M. : ST 3500418AS

  2. Bootable Add-IN cards

Dalej.

First Boot Device [Floppy]

Second Boot Device [Hard Disk]

Third Boot Device [CD ROM

Password Check [setup]

HDD S.M.A.R.T. Capability [Disabled]

Away Mode [Disabled]

Init Display First [PCI Slot]

iGPU Frame Buffer Control [Auto]

x Frame Buffer Size 64 M

Przepraszam za lekkie opóźnienie.

Init display first spróbuj tam zmienić na pci-e jeśli masz taką opcję i potem włóż do slotu tego geforca

Mam tam VGA, PCI, PGE

Dodane 15.02.2011 (Wt) 10:58

Czy przed włożeniem karty mam zrobić coś oprócz wyłączenia jej w menedżerze urządzeń?

Hej,

To są opcje Integrated czy Advanced BIOS Features??

Na logikę powinno być ustawione PCI - aczkolwiek można spróbować też pozostałych dwóch ustawień. Ewentualnie otrzymamy komunikat, że nie znaleziono karty w danym slocie. :slight_smile:

Możesz zamiast auto zrobić Disable??

Nic w menadżerze wyłączać nie musisz. Jeśli karta dedykowana zaskoczy, po zintegrowanej w systemie nie będzie śladu - no może poza sterownikami. :slight_smile: Ewentualnie jeśli bardzo chcesz, możesz odinstalować do niej sterowniki - tyle.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Literówka, chodzi oczyiście o Advanced BIOS features.

Już sprawdzam czy da się zmienić na Disable.

I ponawiam pytanie, co mam zrobić przed próbą włożenia nowej karty do slota?

Dodane 15.02.2011 (Wt) 11:10

iGPU Frame Buffer Control [Auto]

x Frame Buffer Size 64 M

Tutaj mogę zmienić auto na manual.

Wtedy odblokowana zostaje opcja poniżej i mogę zamiast 64 wybrać

32

64

128

256

Disabled.

Pozdrawiam

Hej,

Zatem ustaw na manual, a ilość pamięci na Disabled - to powinno zdeaktywować zintegrowaną kartę graficzną. Po tym zabiegu wkładaj kartę dedykowaną i sprawdź, czy będzie działać poprawnie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Bez wyłączania w menedżerze, odinstalowywania sterowników czy czegokolwiek?

Hej,

Dopisywałem to w poprzednim poście: Nic w menadżerze wyłączać nie musisz. Jeśli karta dedykowana zaskoczy, po zintegrowanej w systemie nie będzie śladu - no może poza sterownikami. :slight_smile: Ewentualnie jeśli bardzo chcesz, możesz odinstalować do niej sterowniki - tyle.

Dla spokoju odinstaluj sterowniki, a po pytaniu o restart kliknij, że nie i sam zamknij system. Po tym wymiana karty, wejście do BIOS’u w celu ustawienia iGPU Frame Buffer Control [Auto] na Manual oraz ilości pamięci na Disable, zapisanie zmian i uruchomienie komputera + modlitwa o to, by zadziałało. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Chciałbym podziękować wszystkim odpowiadającym na moje pytania, próbującym mi pomóc a w szczególności Panu Dimatheus’owi :slight_smile:

Myślę, że chyba rzeczywiście wystarczyło po prostu zaktualizować BIOS’a i zmienić na PCI Slot :slight_smile:

Powiem tak : Gdy miałem zrobić to z BIOSEM, zanim to zrobiłem wyłączyłem w menedżerze starą kartę i wyłączyłem komputer (to wszystko po aktualizacji BIOS’a).

Włożyłem nową kartę i zostawiłem kabelek od monitorka w starej, zintegrówce. Obraz się nie pojawił po włączeniu komputera (Tak, było PIIP :slight_smile: )

Przełożyłem kabelek i wszystko ładnie weszło. Po przeprawieniu się przez instalację sterowników działają 2 karty… Co jest nawet w porządku :wink:

Przepraszam, że odpisałem po tak długim czasie, ale musiałem się nacieszyć grą w Sniper:ghost warrior, Amnesię itp. itd.

Jeszcze raz z całego serca dziękuję Dimatheus’owi za pomoc !

Wszystkiego dobrego !

Pozdrawiam

Maciej

Hej,

Co przez to rozumiesz?? Gdzie widzisz działające dwie karty??

Nie ma sprawy. Polecam się na przyszłość i wzajemnie!! :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Coś takiego : ) :

dm-1612977785125.png

Jeżeli obrazek powyżej nie działa : http://imageupload.org/dm-1612977785125.png

Jeszcze raz dziękuję i oddaję się w świat gier :slight_smile:

Pozdrawiam

Maciej

a jednak biosik :slight_smile:

Hej,

Szczerze mówiąc pierwszy raz z taką sytuacją się spotykam - karty dźwiękowe rozumiem, ale dwie grafiki bez odpowiedniego profilu sprzętowego w stylu Hybrid SLI… :slight_smile: W każdym bądź razie najważniejsze, że działa. :slight_smile:

Strzał w 10. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

nie strzał, a pewność :slight_smile: