Czarny ekran - zintegrowana karta graficzna (War Rock)

Witam, otóż chciałbym pograć w grę War Rock, komputer wydaje mi się, że spełnia wymagania.

Mój procek/karta graficzna:

Wymagania War Rock’a

Procesor Pentium 3, 800 Mhz

Pamieć RAM 512 MB lub więcej

Karta Grafiki Radeon 8500LE, Geforce MX400 lub lepsza

System Windows ME / 2000 / XP Windows 2000 / XP

Internet DSL

Otóż, mój problem polega na tym, że gdy włączam war-rocka pojawia się czarny ekran i myszka, czekałem 30 min i nic… Muszę poprostu w menadżerze zadań wyłączyć proces warrock. Wiecie może o co chodzi?

Nie chciałbym widzieć tutaj posta z treścią:

“Reinstal?” - Zrobiłem x2, nie pomogło.

“Nowsze sterowniki grafy?” - Mam najnowsze.

Diabloox , w twoim przypadku problemem może być zintegrowana karta graficzna intela, która ma problemy nawet ze starymi grami :wink:

Czyli nie ma innego sposobu poza zmianą karty graficznej?

Zmianą, jak zmianą - zakupem nowej po prostu, bo obecnie nie masz żadnej :wink: - ta zintegrowana jest bo jest, żeby system działał i jej nie zmienisz, jest zamontowana na płycie głównej.

Póki co nie dysponuję kwotą do zakupu dobrej karty graficznej, lecz kolega ma kartę, której nie używa i jest to:

RADEON 9200 SE Family (Microsoft Corporation)

Jeśli się nie mylę to karta 128 mb i jest nie zintegrowana.

Kolega chce dać za free, na tamtej karcie na starym komputerze grał w WarRocka, czyli wymienić ją?

I na czym to polega? Trzeba wyjąć tą zintegrowaną, czy poprostu tą dodać?

Nie wyciągniesz zintegrowanej, ona jest jakby w płycie głównej.

Na płycie jest odpowiednie wejście na kartę graficzną, musisz ją włożyć tam po prostu i przepiąć kabel od monitora na jej wejście.

Diabloox ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Czyli dać tą kartę?, czy nie będzie zbytniej różnicy? I mógłby ktoś dać jakiś filmik jak to zrobić?

Tak dać tą kartę. Mimo, że Radeon 9200 jest starą kartą to i tak różnica powinna być duża w porównaniu do integry…

A co to za filozofia? Otwierasz obudowę, wkładasz kartę do slotu AGP, monitor podłączasz pod tą kartę i gotowe. Raptem 2 minuty roboty…

Dzisiaj po zabawie jeszcze na starej karcie graficznej, po włączeniu War Rocka, zminimalizowałem go poprzez menadżer zadań i zauważyłem, że oprócz War Rocka jest jeszcze okienko z błędem, jego treść to:

1047402.jpeg

Jeśli kliknę OK, pojawia się następny:

1047403.jpeg

Zaś jeśli w tym również kliknę ok pojawia się:

1047404.jpeg

I wtedy wyłącza się proces warrock i wyświetla komunikat:

1047406.jpeg

I to by było na tyle

Przetłumaczyłem to sobie i wgl, ale ja jestem tumok i dalej nie wiem o co chodzi :stuck_out_tongue:

DirectX i najnowsze sterowniki do karty graficznej zainstalowane?

Problem rozwiązany metodą kupna nowej karty graficznej.

Do zamknięcia.