Czarny ekran

Laptop Toshiba L20 z Windowsem XP Home SP2 PL. Przed załadowaniem się Windowsa słychać dwa krótkie dzwonki i pojawia się czarny ekran z info o procesorze, o tym że Syst. BIOS i Video BIOS jest shadowed, o tym, że system RAM i Ext. RAM i Cache RAM jest passed, że mouse jest initialized, oraz System Conf. Data Updated - ERROR i System Conf. Data Read Updated - ERROR. Po naciśnięciu F1 system ładuje się i laptop pracuje. Coś jest nie tak, ale nie wiem jak naprawić. Proszę o radę.

Wejdź do BIOS-u.

Podczas strartu komputera wciśnij F2 (chyba - patrz na ekran, to zobaczysz zachętę typu F2 Setup…).

Wczytaj ustawienia Setup Default, zapisz i wyjdź.

Czy po F2 wejść F9 do Setup Confirmation i na pytanie: Load Default Confirmation Now? wyrazić zgodę?

Tak. Potem Save and exit.

OK. Ale jakie zmiany wprowadzić?

Load Default Configurarion - oznacza właśnie wczytanie domyślnych ustawień.

Nic się, niestety, nie zmieniło! W info o systemie, w raportach o błędach systemu windows są zapiski o aplikacjacj powodujących błędy. Są wymienione EXPLORER.exe, msimn.exe oraz książka adresowa W Out.Express. Faktycznie przed pojawieniem się tego czarnego ekranu, książka adresowa w OE znikła i OE zachowywał się dziwnie. Czy czeka mnie reinstalacja. Ja posiadam tylko trzy CD :1-nośnik product recovery, 2-additional software CD oraz 3-update C. Chyba na pierwszej jest system?

Czy te kompunikaty:

System Conf. Data Updated - ERROR i System Conf. Data Read Updated - ERROR

nadal się pojawią podczas startu?

Tak. Ekran bez zmian. Czarny - taki dosowy. Mogę zrobić foto i wlepić, ale nie wiem jak.

Tak :wink:

Pytam się już ostatni raz.

Czy nadal są wyświetlane te komunikaty:

System Conf. Data Updated - ERROR i System Conf. Data Read Updated - ERROR

podczas uruchomiania komputera?

Odpowiedź: Tak/Nie

Nie pytałem o kolor ekranu, ani błędy systemu Windows, o których nie ma mowy w pierwszym POST.

Rozwiążmy jeden problem.

Na reszę przyjdzie pora.

Tak. Komunikaty: System Configuration Data Updated - ERROR i System Configuration Data Read Updated - ERROR nadal są wyświetlane.

Zatem, nie ma, co dalej dłubać. Komputer powinien trafić do serwisu.

Dziekuje za wieść hiobową. :frowning:

Przykro mi, ale w obecnym stanie BIOS -u, można tylko zaszkodzić.