Czarny ekran

Mam problem. Po podłączeniu dysku ssd gdy włączam komputer jest czarny ekran. Mój poprzedni dysk twardy hdd padł i było to samo. Płyta główna była zmieniana ok. 2 lat temu więc według mnie to nie przez nią. Proszę o pomoc gdyż nie wiem co mam już robić :persevere::persevere:

To w końcu - komputer włącza się, czy nie ? (i opisz resztę konfiguracji - bo zapewniam cię - stanowisko wróżki/wróżbity nadal jest nie obsadzone)

1 polubienie

Tak komputer się włącza ale jest czarny ekran wszystkie wiatraki się kręcą w środku zielona dioda się siwe i na płycie głównej. Reszta konfiguracji tzn?
Procek AMD fx4100
Karta grafiki gtx 650ti
O nowy dysk ssd 500gb
O to chodziło??
I nie swieca się diody zasilania na obudowie

A Na jaki wejściu jesteś? HDMI czy DVI Sproboj przełączać kable do innego wejścia

1 polubienie

Jestem na wejsciu DVI natomiast przepinalem pod płytę główną i to samo :frowning:

To że płyta główna była zmieniana 2 lata temu to nie znaczy że nie może się popsuć. Znam takie przypadki.
Masz Speakera ? - Taki głośniczek jak startuje PC to powinien zapiszczeć
Warto by było sprawdzić połączenie Procesora z Płytą główną.
Odłącz wszystkie dyski i DVD jeżeli posiadasz, zostaw samą płytę beż żadnych dodatków i spróbuj odpalić wykluczy to wiele problemów. Jeżeli już to zrobisz to powiedz co się dzieje. Pozdrawiam!

1 polubienie

No właśnie po włączeniu nie piszczy ten głosniczek jak zawsze. Ale płyta główna nie jets nigdzie spuchnieta i świeci się zielona dioda
A może sprobowlabym wyjąć ta baterie od biosu pomoże coś?

Może baterii lepiej nie wyciągaj. Jeżeli mógłbyś to daj tu zdjęcie płyty głównej wyciągniętej i pokaże ci gdzie masz wsadzić zworkę, myślę że takową masz? :thinking:

1 polubienie

No właśnie nie posiadam ale zdjecie płyty mogę wysłać tylko że w komputerze może ocenisz ja czy coś? Gdyż nie uśmiecha mi się ją wymieniać. A nie miała od czego się spalić tak naprawdę :frowning:

No podeślij zobaczę.

1 polubienie

Dobra będzie prościej jak podasz mi nazwę płyty głównej powinno na niej pisać.

1 polubienie

Płyta nosi nazwę M5A 78L-M LX3

Strona 27: https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/SocketAM3+/M5A78L-M_LX3/E8025_M5A78L-M_LX3_Series.pdf

1 polubienie

tak jak u góry napisał. Jeżeli nie masz zworki to śrubokrętem je zetknij tylko delikatnie.

1 polubienie

Okej dzięki

i co działa?

1 polubienie

Problem był w tym że procesor był nie “doscisniety” i z jego powodu nie było ale już wszytko działa dziękuję za propozycje pomocy panowie :muscle::muscle:

Hehe, czyli tak jak mówiłem na początku. Pozdrawiam

1 polubienie

Wielkie dzięki!!!