Czarny Monitor"input signal out of range"

Witam, ostatnio robiłem reinstalla Windowsa 7 i przed tym rozdzielczość mojego monitora wynosiła 1600x1200. Niestety gdy już wgrałem na nowo system i ustawiam w/w rozdzielczość to ekran robi się czarny z komunikatem - Input Signal out of Range. To samo mam, gdy próbuje zmienić rozdzielczość w grach, np. LOL - u,  czy CS - ie. Zaktualizowałem sterowniki karty graficznej , ale nie pomogło. Czekam na dalsze propzycje.

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Sprubuj zainstalować starszą wersję sterowników. 

Jaką masz ustawioną rozdzielczość w monitorze.

Obecnie 1280x1024. Największa rozdzielczość jaką mogę bez problemu ustawić to 1600x1024 jednak jest wszystko rozmazane i nie da się na niej pracować. :) 

a jaka jest natywna rozdzielczość monitora? być może problem nie leży w rozdzielczości, a w odświeżaniu

Aktualizacja systemu do najnowszego.

 

NetFramework 4.5.1

 

Ustaw odświeżanie monitora na 60 Hz.

 

Sterowniki do płyty wgrane?

 

Przeinstaluj sterownik grafiki.

 

Sterowniki do płyty głównej wgrane, NetFramework 4.5.1 zainstalowany, odświeżanie monitora ustawione. Nie pomogło. :frowning:

Jakim kablem łączysz się z monitorem?

Kabel VGA.

Spróbuj zainstalować starsze wersje sterowników.

Bo to na 98% problem ze sterownikami.

Po przeinstalowaniu sterowników postanowiłem uruchomić gry, ustawiłem rozdzielczość i jest już w porządku, z pulpitem też, więc temat uważam za rozwiązany :slight_smile: