Czarny Monitor"input signal out of range"


(Kamilgolinski) #1

Witam, ostatnio robiłem reinstalla Windowsa 7 i przed tym rozdzielczość mojego monitora wynosiła 1600x1200. Niestety gdy już wgrałem na nowo system i ustawiam w/w rozdzielczość to ekran robi się czarny z komunikatem - Input Signal out of Range. To samo mam, gdy próbuje zmienić rozdzielczość w grach, np. LOL - u,  czy CS - ie. Zaktualizowałem sterowniki karty graficznej , ale nie pomogło. Czekam na dalsze propzycje.


(Semtex) #2

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.


(jakubgross) #3

Sprubuj zainstalować starszą wersję sterowników. 

Jaką masz ustawioną rozdzielczość w monitorze.


(Kamilgolinski) #4

Obecnie 1280x1024. Największa rozdzielczość jaką mogę bez problemu ustawić to 1600x1024 jednak jest wszystko rozmazane i nie da się na niej pracować. :) 


(Walkiria 84) #5

a jaka jest natywna rozdzielczość monitora? być może problem nie leży w rozdzielczości, a w odświeżaniu


(JNJN) #6

Aktualizacja systemu do najnowszego.

 

NetFramework 4.5.1

 

Ustaw odświeżanie monitora na 60 Hz.

 

Sterowniki do płyty wgrane?

 

Przeinstaluj sterownik grafiki.

 


(Kamilgolinski) #7

Sterowniki do płyty głównej wgrane, NetFramework 4.5.1 zainstalowany, odświeżanie monitora ustawione. Nie pomogło. :frowning:


(jakubgross) #8

Jakim kablem łączysz się z monitorem?


(Kamilgolinski) #9

Kabel VGA.


(jakubgross) #10

Spróbuj zainstalować starsze wersje sterowników.

Bo to na 98% problem ze sterownikami.


(Kamilgolinski) #11

Po przeinstalowaniu sterowników postanowiłem uruchomić gry, ustawiłem rozdzielczość i jest już w porządku, z pulpitem też, więc temat uważam za rozwiązany :slight_smile: