Czarny monitor po uruchomieniu komputera

Witam.Dziś po włączeniu kompa obraz na monitorze parę razy mrugnął i zrobił się czarny.Nie wiem czym to może być spowodowane.Jestem totalnie zielona jeżeli chodzi o komputery,więc proszę o pomoc i łopatologiczne wytłumaczenie.

Witam ! Mało szczegółów…jaki komputer,stacjonarny,czy laptop.Jaki monitor CRT,czy LCD.Jeśli stacjonarny odłącz kabel od karty graficznej przy włączonym monitorze.Powinien pojawić się napis…NO SIGNAL.Dociśnij kabel sygnałowy karta-monitor.Możesz pożyczyć i zmienić monitor ? Zmień dział na Hardware.Twoja totalna zieloność podpowiada Wezwij serwis

Komputer stacjonarny,monitor LCD.Kabelki podociskałam.Napis no signal się pojawia.Zauważyłam teraz,że przy włączaniu nic nie pika w biosie.Wiatraczki działają ale komputer nie odpowiada.

Włóż pamięci do innych slotów. Poza tym, spróbuj załatwić inną kartę graficzną, np. pożycz na chwilę od kolegi i sprawdź czy jest tak samo.

Sprawdż czy BIOS trzyma dane…datę ,godzinę.Powinno być jedno piknięcie przy rozruchu.Może trzeba wymienić baterię BIOS.Dociśnij kartę graficzną,jeśli możesz zmień na inną.Sprawdż,czy świeci zielona dioda na płycie głównej

Wszystko podociskałam,niestety nie mam teraz możliwości zamiany karty graficznej.Jedno piknięcie przy starcie jest,żadna dioda się nie świeci.

Zastanawia mnie ta nieświecąca dioda na Mobo,jeśli jest zamontowana a zasilacz włączony…powinna się świecić.

Zawiozłam dziś komputer do serwisu,jutro mają dać znać co się sypnęło.Dzięki za pomoc :slight_smile: