Czarny monitor po uruchomieniu komputera

(bones) #1

Witam.Dziś po włączeniu kompa obraz na monitorze parę razy mrugnął i zrobił się czarny.Nie wiem czym to może być spowodowane.Jestem totalnie zielona jeżeli chodzi o komputery,więc proszę o pomoc i łopatologiczne wytłumaczenie.

(stalesz) #2

Witam ! Mało szczegółów..jaki komputer,stacjonarny,czy laptop.Jaki monitor CRT,czy LCD.Jeśli stacjonarny odłącz kabel od karty graficznej przy włączonym monitorze.Powinien pojawić się napis..NO SIGNAL.Dociśnij kabel sygnałowy karta-monitor.Możesz pożyczyć i zmienić monitor ? Zmień dział na Hardware.Twoja totalna zieloność podpowiada Wezwij serwis

(bones) #3

Komputer stacjonarny,monitor LCD.Kabelki podociskałam.Napis no signal się pojawia.Zauważyłam teraz,że przy włączaniu nic nie pika w biosie.Wiatraczki działają ale komputer nie odpowiada.

(Brushless) #4

Włóż pamięci do innych slotów. Poza tym, spróbuj załatwić inną kartę graficzną, np. pożycz na chwilę od kolegi i sprawdź czy jest tak samo.

(stalesz) #5

Sprawdż czy BIOS trzyma dane..datę ,godzinę.Powinno być jedno piknięcie przy rozruchu.Może trzeba wymienić baterię BIOS.Dociśnij kartę graficzną,jeśli możesz zmień na inną.Sprawdż,czy świeci zielona dioda na płycie głównej

(bones) #6

Wszystko podociskałam,niestety nie mam teraz możliwości zamiany karty graficznej.Jedno piknięcie przy starcie jest,żadna dioda się nie świeci.

(stalesz) #7

Zastanawia mnie ta nieświecąca dioda na Mobo,jeśli jest zamontowana a zasilacz włączony..powinna się świecić.

(bones) #8

Zawiozłam dziś komputer do serwisu,jutro mają dać znać co się sypnęło.Dzięki za pomoc :slight_smile: