Czarny, niebieski, z paskami ekran po włączeniu Windowsa

Witam.

Od razu podam swój sprzęt:

System: Windows 7 64 bit

Procesor: Intel Core I5 2500K 3,3 GHz 4 CPU

Karta graficzna: Sapphire Radeon HD7870 2GB

RAM: Pamięć Corsair 4x4GB, 1600MHz DDR3, CL9, XMS3

Płyta główna: ASRock P67 PRO3

Zasilacz: XFX Core 550W

Dysk twardy:
SSD Kingston 250GB
Western Digital Caviar Blue, 3.5’’, 500GB, SATA III, 7200RPM

Zestaw ma już 5 lat.

Mój problem polega na tym, że:
W trakcie oglądania filmiku na youtube zawiesił mi się komputer i pojawił się czarny ekran. Od tej chwili po komunikacie ładowaniu windowsa pokazuje mi się czarny, niebieski, w pionowe biało-czarne lub niebieskie paski ekran. W trybie awaryjnym działa wszystko okej. Po wyłączeniu auto uruchamiania sterowników karty graficznej, mogę wejść na pulpit, ale zwyczajna czynność np uruchomienie mozilli powoduje pojawienie się niebieskiego ekranu. Podczas resetowania komputera po tym zdarzeniu, restart następuje po kilku sekundach, z tym że komputer najpierw się wyłącza na 2-3 sekundy, a następnie włącza.

Czy doszło w tym przypadku do uszkodzenia karty graficznej?

Na oku mam już kartę https://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-rx-480-nitro-4gb-gddr5-256-bit-dvi-d-2xhdmi-2xdp-box-11260-02-20g-1004500/ i tu mam też pytanie, czy ona będzie dobrze współpracować z moim procesorem?

Pozdrawiam

Może się przegrzewa. Wyczyść radiatory i zmień pastę na procesorze

Karta się nie przegrzewa, ponieważ nie jest nawet ciepła jak ją dotykam. No cóż, zamówiłem nową kartę, ponieważ przy starym komputerze mając kartę od AMD i również od Sapphire był ten sam problem. Tryb awaryjny działał, normalna praca już niestety nie.

Karta wygląda na uszkodzoną? chociaż należało by ją dla pewności sprawdzić na innym kompie.

RX470 8 GB, GTX1060 6GB ewentualnie. Wymieniona też sobie radę da z CPU. Zawsze ewentualnie można mu zrobić OC.

Edit:

I tak myślę przyszłościowo, kupując RX480 jednak chyba trzeba by było kupić z 8 GB VRAM?

Karta nie wygląda na uszkodzoną z tyłu strony, a pod radiatorem tego nie sprawdzę. Wszystkie symptomy wskazują na uszkodzenie pamięci na karcie, bo tak jak pisałem w trybie awaryjnym gdzie sterownik jest wyłączony, wszystko działa normalnie. Natomiast gdy loguje się do systemu, następuje zwis i czarny, niebieski lub ekran z paskami podczas włączenia sterownika tej karty. Gdy próbowałem odinstalować sterownik, to podczas de instalacji wyskoczył znów czarny ekran, więc wszystko na to wskazuje.

Na razie zamówiłem tę kartę, jutro przyjdzie i zobaczymy. Najwyżej dokonam zwrotu. https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-rx-480-gaming-x-4gb-gddr5-256-bit-dvi-2xhdmi-2xdp-box-v341-004r-1012772/

Pozdrawiam

Na oko tego raczej nie sprawdzisz? chyba, że widać na laminacie, że coś spalone lub uszkodzone fizycznie, ale objawy wskazują na jej uszkodzenie.