Czarny obraz przy właczeniu komputera

Witam kiedy właczam komputer mam czarny obraz wszystko chodzi diody wiatraki i procek mam dwie karty grafiki jedna Palit GeForce 8600 gt sonic+ druga to zintegrowana intel gma 950 kiedy podłańczam monitor pod 8600 mam czarny obraz natomiast kiedy podłańczam pod intel gma wszystko się włańcza czy karta jest uszkodzona czy to zasialacz za słaby

Moja specyfikacja komputera :

Procesor-DualCore Intel Pentium D 925, 3000 MHz (15 x 200)

Płyta Główna-Gigabyte GA-945GZM-S2 (3 PCI, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)

Pamięć Ram- Kingston 1 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)

Karta Graficzna_Palit GeForce 8600 Gt Sonic+

Dysk Twardy-Maxtor 160 gb

Zasilacz -(tu jakaś dziwna firma) DEER 400 W

Stawiam na to że nie masz włączonej tej drugiej karty graf. w BIOSie

Zasilacz za słaby raczej nie… bo bys raczej wogole sie nie odpalil… stawiam na to pze najprawdopodobniej ta pierwsza karta (nie zintegrowana) padla lub cos podobnego… ale moge nie miec racji

raz jak włańczam komputer coś pare razy cmos zrestartuje wyjme 8600 wsadze i z powrotem działa wyłąncze komputer na drugi dzień i znowu czarny obraz jak wczoraj grałem pod wieczór miałem taki dziwny dzwiek jak by coś ocierało o wiatrak ale wszystkie kable sprawdziłem i nic może temperatura za duża miałem 54stopnie

Dodane 04.11.2009 (Śr) 10:10

a czy wyjęcie bateri od biosa na stałe coś da

nieee ta bateria trzyma ustawienia od biosu… po jej wyjęciu (nigdy nie próbowałem ;p) chyba komputer by nie wstał…

  • Sprawdź czy karta grafiki dobrze siedzi w slocie i nie jest obluzowana

  • Spróbuj przełożyć do komputera inny zasilacz i zobacz czy problem będzie się powtarzał, może Twój zasilacz ma kłopoty z utrzymaniem napięć

  • Jeśli masz taką możliwość, zmierz wartość napięcia zasilacza na poszczególnych liniach http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199202.html

jeśli będzie mocno odbiegać od normy, czeka cię wymiana zasilacza

  • Zainstaluj do swojej karty graficznej najnowsze sterowniki ze strony producenta

  • Może Twój bios gryzie się z tym modelem karty, możesz spróbować go uaktualnić, jednak OSTRZEGAM, jest to operacja niebezpieczna i jeśli coś zrobisz źle lub podczas aktualizacji odłączą Ci prąd, możesz uszkodzić płytę główną.

Pozdrawiam

pokobinowałem z ramami wyjełem grafe i z powrotem wsadziłem zrestartowałem bios i wszystko smiga dzieki za rade