Czarny obraz


(Paulina Buziaczek20) #1

Mam problem, po uruchomieniu Windowsa xp wszystko fajnie się włącza jest logo po czym pojawia się czarny ekran a w lewym górnym rogu miga taki biały minus. Tryb awaryjny nic nie działa ! Stało się to po tym jak przez przypadek zmieniłam w ustawieniach karty graficznej w sterowniku z systemowy na automatyczny. Niewiem co teraz zrobić. Dodam że po włączeniu trybu awaryjnego komputer przez chwile piszczy. Błagam pomóżcie, tylko krok po kroku bo nie zabardzo się na tym znam. Z góry dzięki.


(kamilek030190xd) #2

jaka płyta główna?? ma zintegrowaną grafikę??


(Qba Lukaszczyk) #3

Spróbuj zbootować np. Linuksa LiveCD, albo płytę instalacyjną Windows, by zobaczyć czy w ogóle działa wszystko.


(MłodyWilk) #4

Przywróć ustawienia domyślne biosu (F1, F2 albo DEL przy uruchamianiu komputera i wybierz default), a co do tych pisków to jeśli są to sygnały biosu to policz je, ile długich ile krótkich bo jest to język który można rozszyfrować.

Oraz j.w. uruchomienie innego systemu z live cd.


(Frog) #5

Paulcc10 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif


(Dimatheus) #6

Hej,

Ewentualnie spróbuj uruchomić komputer w trybie VGA i zmienić ustawienie sterownika, o którym piszesz. Tryb ten wywołasz wciskając w czasie uruchamiania systemu klawisz funkcyjny F8. Po zmianach wypadałoby uruchomić komputer podobnie i zainstalować najnowsze sterowniki do karty graficznej.

Pozdrawiam,

Dimatheus