Czarny pas u boku ekranu

(Bongoone96) #1

Witam.

Dzisiaj przy zmianie rozdzielczości w grze PES 2016 napotkał mnie pewien problem, a dokładnie ten problem po wyjściu z aplikacji.

Wyżej pokazany pas dziwnym trafem w grach znika, próbowałem zmiany GPU i problem ten sam, zmiana rozdzielczości na jakąkolwiek inną tylko pogarsza sprawę. Posiadam 2 monitory i kiedy powielam ekran pas także znika, próbowałem automatycznie ustawić ekran w menu monitora, ale to nic nie daje, co najwyżej pojawia się następny pasek u góry ekranu.

Posiadana grafika to HD 4650, a monitor na którym problem występuje to acer AL1916W.

Bardzo dziękuje za jakąkolwiek pomoc, bo ten pas irytuje mnie jak nic innego.

(spamkiller) #2

W Catalystach nie ma możliwości konfiguracji tego? Ustawienia do domyślnych lub wymuszenie pożądanej rozdzielczości? Jak zamienisz monitory wejściami, to też występuje?

(Bongoone96) #3

W CCC nie ma takiej możliwości, przeinstalowanie sterownika również nic nie daje, zamiana wejść również nic nie dała.

Wymuszenie rozdzielczości? Co to? 

(spamkiller) #4

Pamiętam, jak miałem jeszcze ATI, to w Catalystach można było zmusić monitor do obsługi rozdzielczości nie obsługiwanej natywnie przez niego. Nie wiem czy nadal tak można.

Spróbuj odinstalować stery zgodnie z tym poradnikiem:

Później stery od nowa na czysto.

Jak rozumiem problem pojawił się dopiero po zmianie rozdziałki w PES? Co będzie jak zmienisz w PES rozdziałkę na tą poprzednią? Dziwna sytuacja.

(Bongoone96) #5

Hmmm… Sterownik odinstalowałem ale ni hu hu nie potrafię znaleźć sterownika HD 4650 512mb pod windows 10 lub 8.1…

Wcześniej instalowałem jakąś zmodyfikowaną wersje sterownika.

PS: PES potrafił zepsuć monitor ale naprawić już nie potrafi poprzez zmiane rozdzielczości na natywną.

(spamkiller) #6

Spróbuj tak, jak opisują w wątku tutaj:

https://community.amd.com/thread/185890

lub poczekaj i zobacz co win 10 sam zainstaluje.

(Bongoone96) #7

Udało się przeinstalować stery ale niestety cały czas to samo. Najdziwniejsze jest to, że w grach i przy powieleniu ekranów jest wszystko ok.

W CCC nie mam wymuszenia rozdzielczość ale przypuszczam, że na nic by się to zdało bo rozdzielczość natywna jest ustawiona.

PS: Jakby to miało jakiekolwiek znaczenie to rozdzielczość w PES zmieniałem programem PES2016_ResolutionChanger

(spamkiller) #8

No to pomysłów mi już brakło :confused:

(Bongoone96) #9

Ja też już wszystkie swoje amatorskie sztuczki wykorzystałem. Prościej by było gdybym miał pewność, że monitor się po prostu zepsuł… ;|

(KAZDAN63) #10

HD 4650 512mb ! W8.1  W.10 sterownik ? Kto Ci napisze ?  Czego Ty oczekujesz ?

(Bongoone96) #11

Mniejsza o sterownik problem jest w tym, że nagle pojawił się czarny pas na monitorze. Jestem pewny, że problem nie leży w GPU a monitor sobie robi co chce lub sam system. Zresztą po co taki komentarz z Twojej strony, hm?

Po pobawieniu się programem PES2016_ResolutionChanger i ustawieniami monitora problem ustąpił. Widocznie AUTO w monitorze zgłupiał stąd ten cały problem.