Czarny pas u boku ekranu

Witam.

Dzisiaj przy zmianie rozdzielczości w grze PES 2016 napotkał mnie pewien problem, a dokładnie ten problem po wyjściu z aplikacji.

Wyżej pokazany pas dziwnym trafem w grach znika, próbowałem zmiany GPU i problem ten sam, zmiana rozdzielczości na jakąkolwiek inną tylko pogarsza sprawę. Posiadam 2 monitory i kiedy powielam ekran pas także znika, próbowałem automatycznie ustawić ekran w menu monitora, ale to nic nie daje, co najwyżej pojawia się następny pasek u góry ekranu.

Posiadana grafika to HD 4650, a monitor na którym problem występuje to acer AL1916W.

Bardzo dziękuje za jakąkolwiek pomoc, bo ten pas irytuje mnie jak nic innego.

W Catalystach nie ma możliwości konfiguracji tego? Ustawienia do domyślnych lub wymuszenie pożądanej rozdzielczości? Jak zamienisz monitory wejściami, to też występuje?

W CCC nie ma takiej możliwości, przeinstalowanie sterownika również nic nie daje, zamiana wejść również nic nie dała.

Wymuszenie rozdzielczości? Co to? 

Pamiętam, jak miałem jeszcze ATI, to w Catalystach można było zmusić monitor do obsługi rozdzielczości nie obsługiwanej natywnie przez niego. Nie wiem czy nadal tak można.

Spróbuj odinstalować stery zgodnie z tym poradnikiem:

Później stery od nowa na czysto.

Jak rozumiem problem pojawił się dopiero po zmianie rozdziałki w PES? Co będzie jak zmienisz w PES rozdziałkę na tą poprzednią? Dziwna sytuacja.

Hmmm… Sterownik odinstalowałem ale ni hu hu nie potrafię znaleźć sterownika HD 4650 512mb pod windows 10 lub 8.1…

Wcześniej instalowałem jakąś zmodyfikowaną wersje sterownika.

 

PS: PES potrafił zepsuć monitor ale naprawić już nie potrafi poprzez zmiane rozdzielczości na natywną.

Spróbuj tak, jak opisują w wątku tutaj:

https://community.amd.com/thread/185890

lub poczekaj i zobacz co win 10 sam zainstaluje.

Udało się przeinstalować stery ale niestety cały czas to samo. Najdziwniejsze jest to, że w grach i przy powieleniu ekranów jest wszystko ok.

W CCC nie mam wymuszenia rozdzielczość ale przypuszczam, że na nic by się to zdało bo rozdzielczość natywna jest ustawiona.

PS: Jakby to miało jakiekolwiek znaczenie to rozdzielczość w PES zmieniałem programem PES2016_ResolutionChanger

No to pomysłów mi już brakło :confused:

Ja też już wszystkie swoje amatorskie sztuczki wykorzystałem. Prościej by było gdybym miał pewność, że monitor się po prostu zepsuł… ;|

HD 4650 512mb ! W8.1  W.10 sterownik ? Kto Ci napisze ?  Czego Ty oczekujesz ?

Mniejsza o sterownik problem jest w tym, że nagle pojawił się czarny pas na monitorze. Jestem pewny, że problem nie leży w GPU a monitor sobie robi co chce lub sam system. Zresztą po co taki komentarz z Twojej strony, hm?

 

Po pobawieniu się programem PES2016_ResolutionChanger i ustawieniami monitora problem ustąpił. Widocznie AUTO w monitorze zgłupiał stąd ten cały problem.