Czarny pasek na ekranie

Od razu chcę zaznaczyć że nie wiem czy pisze to w dobrym dziale, jeśli nie; wybaczcie.

Witam.

Otóż mam problem podczas gry w War Thunder.
W trakcie gry spontanicznie na pół ekranu pojawia się coś takiego:

Problem znika jeśli w opcjach przestawię renderowanie terenu z średniego na niski, aczkolwiek nie zawsze.
Czasem muszę przestawić z niskiego na średni bo pojawia się to:


Rozmazane miejsce: Drzewo się baguje. Trawa podobnie. “Efekt” obejmuje dolną część ekranu, mniej więcej do połowy ekranu.

Mój komputer:
Karta graf- NVIDIA GeForce GT 240
RAM - 4GB
Procesor- ADM Athlon II X2 240 processor 2.80 GHz dwurdzeniowy
Windows 7 (64-bit)
.
.
Zdaję sobie sprawę z tego że komputer ma już swoje lata, karta graficzna nie powala. W niedługim czasie planuje kupno lepszego sprzętu, ale chciałbym się dowiedzieć czemu na aktualnym wychodzą takie “kwiatki”.

PS: Pisałem już na głównym forum gry, ale tam trzeba czekać minimum tydzień na otrzymanie w miarę sensownej odpowiedzi, liczę że tutaj znajdę lepszych specjalistów :slight_smile:.

Czy była zrobiona czysta instalacja sterownika NVIDIA (niestandardowa instalacja i wykonaj czystą instalację) ?

Sterownik nie dawno aktualizowałem.

Pisałem o przeinstalowaniu sterownika na czysto, a nie jego aktualizacji. To dwie różne rzeczy. Czy sprawdziłeś to czy pomoże?

Nie pomogło.

A zainstaluj jakieś starsze sterowniki, nawet kilka miesięcy wstecz. GT 240 to leciwa karta i nowe sterowniki raczej nie dają już jej jakichkolwiek poprawek. Wsparcie dla tej karty już dawno się skończyło. Istnieje też prawdopodobieństwo, że Twoja karta kończy swój żywot i czeka Cie wkrótce wymiana.

Ktoś mi już o tym mówił, w instalowanie nowych/starszych sterowników się już nie bawię ( raz przez zły sterownik żadna gra mi się nie włączała). Co do żywotu to się zgadzam, nie długo kupuje GTX 1060 3gb, ale to za jakieś 2 miechy.