Czas formatowania

witam

poruszę problem stary jak świat ale przeglądając forum nic nie znalazłem.

ponieważ nie stratował mi laptop wsadziłem płytkę z xp i wybrałem opcję formatowania NTFS - zwykłe nie szybkie- proszę powiedzcie ile czasu orientacyjnie to winno się formatować HDD28GB. każdą inną opcją nie wile daje- jeżeli coś niejasno napisałem, sorki

pozdr. :frowning: :frowning:

Moja partycja [C] 13 GB formatuje sie na NTFS około 4 -6 minut.

To jest czas ORIENTACYJNY

dzięki, u mnie po upływie 20 min nic się nie działo oprócz komunikatu:formatowanie 0% :slight_smile:

To fajnie! Coś masz popsute. Albo to jakiś inny defekt ktorego nie potrafię okreslić!

Spróbuj zrobić najpierw szybkie formatowanie, a potem np. po zrestartowaniu instalatora to “pełne”. Jak mam problemy z partycjami to mi często pomaga … :slight_smile:

najpierw wielkie dzięki za pomoc

udało mi się utworzyć nową partycję na której chyba zainstalował się xp, chyba bo instalacja została zakończona, a mam ekran niebieski i ruszam kursorem myszki chyba całkiem nieźle ale nie wiem co dalej? czy mam na ostro wyłączyć laptopa?

Dokładniej; jesteś w czasie instalacji ? Czy już się zakończyła ? Było “finalizowanie instalacji” a potem restart rejestrowanie się firmie MS itp. ?

może to śmieszne ale nie zauważyłem czy było finalizowanie itd. komp stoi teraz w “bezruchu”

:? powiedz mniej więcej co się znajduje na monitorze. Spróbuję coś orzeknąć. Ale … spróbuję

nic kompletnie nic, kolor monitora jest niebieski - taki jak kiedyś pulpit windows’a. i do tego kursor myszki, którym mogę dowolnie ruszać

zrób dyskietke startową Dosa i uruchom z dyskietki następnie

format c: /q - szybkie formatowanie

/u - głęboki format (zapisywanie dysku 0)

/s - nagrywa system

jest jeszcze kilka opcji formatowania ale chyba nie będą ci potrzebne :smiley:

/czytaj/

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … t=maxblast

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … t=maxblast

jesli jeszcze nie śpicie to wielkie dzięki za all.

mam nadzieję, że rozwiążę ten problem, w międzyczasie udało mi się założyć nową partycję -surowa- 8GB i zacząłem ją formatować ale nie szybko, po 1h jest już 3%, tak więc chyba zostawię do rana.

jeśli macie pomysł jak to przyspieszyć to poproszę, a może wyłączyć na twardo i raz jeszcze formatować tylko szybko - ale wydaje mi się że to nic nie da.

i jeszcze jedno, jak można sprawdzić, że HDD jest mechanicznie lub trwaleu szkodzony?

pozdr

:arrow: Scan disk. Klkasz na wybraną partycję (wolumin) klikasz właściwośc/Narzędzia/ Znajdź tam Pole “scandisk” i kliknij skanuj. Zaznacz wszystkie opcje i daj “skanuj” Jeżeli dystk jest uszkodzony - zostaniesz o tym powiadomiony.

cze

tak jak napisałem wcześniej włączyłem formatowanie partycji 8GB, po 8h wskaźnik poziomu formatowania wynosi 17%, czy mam to przerwać- wyłączyć kompa z sieci? czy też zostawić niech sobie powoli formatuje?

pozdr i dzięki

Ja bym zostawił nich się formatuje (…)

zrobię jak radzisz, jest już na 19% a przy tym zaczął takie dzwięki wydawać jakby się przez gęstą dżunglę przedzierał 8)

pozdr

Dysk jest zapewne uszkodzony więc najprawdopodobniej i tak nic z tego nie będzie. :? Ale kto nie jest uparty ten zawsze traci więc poczekaj moze będziesz miał szczęście , czego ci zyczę. :smiley:

witaj Raq-u

dalszy ciąg formatowania przebiegł bardzo szybko, pojawił się komunikat, iż formatowanie nie powiodło się bo prawdopodobnie uszkodzony jest dysk, jak chciałem utworzyć nową partycję to pojawił mi się komunikat (chyba w Dos-ie) prwdopodobną przyczyną problemu jest plik setupdd.sys PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

pozdr

może masz uszkodzony MBR