Czas licencji na antywirusa, a reinstalacja systemu

Witam

Zastanawiam się jak to jest z czasem ważności licencji, jeżeli jakiś miesiąc temu nagrałem kasperskiego (licencja 10PC) na kompa, którego muszę jutro reinstalować.

Jak to będzie wyglądało ? Tzn. czas trwania (rok) zacznie się od początku ?

pozdrawiam

Fajnie by było :wink: Co rok reinstalacja i licencja od początku :lol:

Będzie trwała do tego dnia, który jest podawany dziś.

J.W. Jeżeli dzisiaj do końca pozostało np.176 dni a jutro reinstalujesz system i użyjesz tego samego pliku klucza lub nr. z certyfikatu to pozostanie 175 dni. Licencja w chwili pierwszej aktywacji zapisywana jest na serwerach Kaspersky’ego.

Dziekuje za szybką odpowiedz

Zastanawia mnie tylko jeżeli na 10 PC mam tą samą licencje… pierwszy z nich instalowałem 5 miesięcy temu, a ostatni wczoraj.

Teraz jeden z tych instalowanych w między czasie muszę przeinstalować to skąd kaspersky wie który to z tych 10 komputerów ?

pozdrawiam

Kaspersky łączy się z serwerem i sprawdza ile działa komputerów na jednym kodzie.

Jakoś w lipcu zakupiłem kod do KIS 2011. Po jakimś czasie przeinstalowałem system, i co? Zamiast 320 dni do końca, miałem 360! Kaspersky jakby odnowił mi licencję. Po kilku innych formatach tak samo się działo. Niestety musieli się kapnąć, i w mgnieniu oka załatali ten “bug”… :frowning: