Czas nagrania dvd

mam pytanko bo mam zamiar kupic nagrywarke dvd,i chciałbym wiedzieć ile czasu nagrywa się płyta dvd o pojemności 4,7 gb z jakimis danymi np.filmy.mp3.Czy nagrywarka LG w cenie 200-220 zł jest dobra ??

…temat nagrywarek DVD od xxx do xxx był już niejednokrotnie poruszany na forum (wystarczy skorzystać z szukajki)…

chyba wiem ale konkretnie to chodzi mi o ten czas więc po co odpisywałeś skoro udzieliłes mi zbędne informacji :o

…żadna informacja nie jest zbędna; a czas nagrywania zależy od prędkości i od nagrywarki :o , więc - określ się!

chyba logiczne !!

Nie ważne czy to będzie nagrywarka LG czy x jakaś inna ,wszystkie nowe nagrywarki mają podobne predkości nagrywania , i nie ważne również czy bedziesz nagrywał filmy, mp3 czy cuś innego , i jeżeli będziesz urzywał płyt dobrych firm to też mało ważne czy bedziesz nagrywał z max prędkością czy wolniej , (jedynie co pliki audio to zalecane jest stosowanie mniejszych prędkości) a okreslenie czasu nagrywania w dużej mierze zależy od jakości płyty jak i możliwości twojego kompa ( słabe kompy nie radzą sobie z duzymi prękościami), niektóre firmy a nie jestem pewny czy czasem też nie LG stosują w swoich nagrywarka pewne zabezpieczenie które nie pozwala na nieudany(spalenie płyty) zapis z dużą predkością , działa to w ten sposób że jeżeli włożysz do napędu płyte DVD bliżej nie określonej marki , to nawet jak dasz max predkość a napęd stwierdzi że nie darady nagrywać z max to ją bedzie mielił z prędkością jaka jemu pasuje, więc nie pytaj ile czasu trwa nagrywanie płyty DVD gdyż na ten czas składa sie wiele czynników , i nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi.

Przybliżony czas nagrania filmu DVD który znajduje sie już na dysku twardym od około 10min do 40min , cały proces tworzenia kopi bezpieczeństwa filmu z płyty na płyte znacznie więcej zajmuje to czasu.