Czas oczekiwania na akceptacje zgłoszonego programu

Jaki jest orientacyjny czas oczekiwania, na akceptację zgłoszonego programu własnego autorstwa?

[Edit]

Czy w przypadku negatywnie rozpatrzonej propozycji, osoba zgłaszająca program, zostanie o tym fakcie poinformowana?

Nie wiem, jak jest z programami własnego autorstwa (pewnie podobnie), ale ja raz wysłałem pewien program nie mojego autorstwa (wysłałem ok. 3 miesięcy temu) i nadal nie jest na vortalu.

Mówią, że “Ze względu na ogromną ilość zgłoszeń niestety nie możemy zagwarantować, że każdy proponowany nam program zostanie umieszczony w vortalu. Zapewniamy jednak, że każdy zgłoszony program jest przez nas oceniany i jeżeli według nas jest interesujący to w najbliższym czasie zostanie umieszczony na łamach vortalu.”

Więc trudno powiedzieć :slight_smile:

Ale moim zdaniem powinni informować po rozpatrzeniu propozycji programu na maila.

Zarówno droga mailową jak i na forum, nikt z kompetentnych osób, na moje pytania odpowiedzieć nie chciał.

Widocznie nie trafiłem z tematem na odpowiedni vortal.

Czas reakcji nie jest konkretnie ustalony. Zdajemy sobie sprawę, że czasami reakcje bywają mocno opóźnione. Zapewniam Was, że to nie jest kwestia złej woli. Naprawdę ilość propozycji jest kolosalna, a ich odfiltrowanie niezwykle pracochłonne. Wśród propozycji pojawiają się aplikacje, które mamy w bazie, aplikacje sprawiające wrażenie napisanych na klasówkę z informatyki, mnóstwo klonów popularnych programów które różnią się tylko tym, że są gorzej wykonane niż oryginały i wiele innych z różnych względów nie nadających się do publikacji. W tej całej masie jest oczywiście wiele programów godnych uwagi czy wręcz rewelacyjnych - pamiętajcie jednak, że przejrzeć trzeba wszystkie propozycje. Już samo wstępne ocenienie np programu księgowego (takich propozycji jest gigantyczna fura) zabiera mnóstwo czasu. Dlatego też w wielu przypadkach rzeczywiście nie odpowiadamy na maile - nie jest to oczywiście chwalebne ale naprawdę trudno dogrzebywać się do maili z propozycjami gdy test przeprowadziło się np miesiąc później i odpowiadać na nie. Niestety ma to poza wizerunkowymi reperkusjami również faktyczne negatywne konsekwencje ponieważ czasami może się zdarzyć, że jakaś propozycja gdzieś w natłoku umknie. Można oczywiście powiedzieć, że powinniśmy się lepiej zorganizować itd. To oczywiście racja ale wymaga to naprawdę sporych mocy przerobowych, których bywa, że brakuje.

Oczywiście staramy się możliwie rzetelnie i sumiennie propozycje analizować, efektem tego jest wiele programów, które pojawiają się właśnie dzięki sugestiom Czytelników czy też propozycjom autorów. Warto jednak podkreślić, że nie “bijemy się o złotą patelnię” w zakresie ilości aplikacji w bazie. Nie chcemy przerostu bazy poprzez wypełnienie jej wieloma podobnymi programami. Jeśli w bazie byłoby 30 notatników, 50 kalkulatorów itp to w praktyce poszukiwanie odpowiedniego rozwiązania stałoby się dla Czytelników udręką. Z tego też powodu z wielu aplikacji, mimo ich wysokiej jakości rezygnujemy - nic nowego nie wnoszą - po prostu w bazie już są lepsze odpowiedniki. Zależy nam więc na propozycjach oryginalnych lub takich, które są lepsze od tych dostępnych w bazie, ewentualnie wypełniających luki licencyjne (np. gdy nie ma w bazie aplikacji o określonej funkcjonalności bezpłatnej do użytku komercyjnego). Ta polityka często generuje rozgoryczenie osób przeświadczonych, i słusznie, o jakości aplikacji w przypadku nie wprowadzenia jej do bazy.

Podsumowując ten przydługi wywód, staramy się analizować wszystkie propozycje i wprowadzać te najciekawsze. Oczywiście nie obrażamy się :wink: gdy ktoś po jakimś czasie propozycję powtórzy, bo tak jak wspomniałem zdarzają się przypadki, że coś nam umknie. Nasz czas reakcji jest mocno zróżnicowany, czasami reakcja jest szybka (nawet ten sam dzień), a czasami 2 miesiące. Wszystko zależy od natłoku prac, czasami też od pierwszego wrażenia…

Dodane 14.07.2009 (Wt) 17:21

Wysłałeś maila w ubiegłym tygodni, trudno coś sensownego odpowiedzieć przed obejrzeniem propozycji. Postaram się w miarę możliwości szybko odpisać jednak konkretnie, a nie tylko powierzchownie.

Dziękuje za odpowiedź.

Moje zniecierpliwienie wynika po części z tego, że odpowiedź z waszego vortalu rzutuje na to, czy będę musiał stworzyć własną stronę internetową, na potrzeby publikacji mojego programu.

Zamiast podawać linka do pliku exe, jak robię to obecnie, wolałbym podawać linka do Waszej strony.

Chciałbym zwrócić jeszcze uwagę na jedną rzecz.

Ponieważ mój program cały czas się rozwija, chciałbym aby oceniana była najbardziej aktualna wersja. Aktualna wersja dostępna jest zawsze pod linkiem, który podałem w mailu (obecnie 1.3.0).

O zmianach, oraz samym programie, można poczytać tutaj: http://canon-board.info/showthread.php?t=49621.

Pozdrawiam.

Edytowane 22.07.2009 (Śr) 11:10

Udostępniłem wersję 1.5.1 programu SNS-Resizer (http://www.mmj.pl/~snibisz/SNS-Resizer/SNS-Resizer-800.exe).

Wersja ta posiada już bardzo duże możliwości i na chwilę obecną wstrzymam się z dalszą rozbudową programu. Jeżeli program nie był jeszcze przez Państwa oceniany, proszę o zapoznanie się z tą wersją.

Program SNS-Resizer przeznaczony jest do masowej zmiany rozmiarów zdjęć. Aplikacja nie wymaga instalacji a konfiguracja parametrów przechowywana jest w nazwie pliku programu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możliwe jest tworzenie wielu niezależnych i przenośnych konfiguracji.

Możliwości programu w wersji 1.5.1:

  1. Obsługa wielu formatów graficznych w tym RAW.

  2. Zmniejszanie zdjęć: