Czas oczekiwania na połączenie z internetem

(Wiktor Smolski) #1

Jestem podłączony na kabel sztywno do routera Po włączeniu PC-ta muszę czekać chwilę aby komputer połączył się z internetem. Kiedyś była to kwestia sekund. Teraz po włączeniu "kręci mi się niebieskie kółko i jest napisane trwa łączenie". Niektóre aplikacje(mogę w nich używać internetu) jak np Google Chorme uruchamiają się bez problemu ale do innych murze czekać aż w końcu pokaże ze jest połączenie . Próbowałem wyłączyć niektóre programy startujące wraz z Windowsem ale to nic nie daje.

Jakieś porady?

(thommy181) #2

Jak masz ustawione IP w systemie ? Czy jest ustawione na automat czy wpisywane ręcznie ? Jeśli z automatu to zapewne uruchamia się usługa dhcp w systemie i dlatego musisz czekać. Jeśli chciałbyś przyspieszyć ten czas zrestartuj usługi o nazwie klient dns oraz klient dhcp. Zrobisz to poprzez zatrzymanie i uruchomienie jej ponownie. Następnie uruchom ponownie system. Prawdopodobnie może mieć na to też wpływ wysoka fragmentacja danych na dysku twardym (z czasem w systemie przybywa danych i ich fragmentacja się zwiększa). Może to wydłużać start systemu Windows.

(Wiktor Smolski) #3

Zresetowałem te usługi ale to nic nie dało. IP mam na automat.

(bachus) #4

Sprawdź na routerze jak ustawione jest DHCP i czy nie ma jakiś dziwnych DNSów w ustawnieniach DHCP.

(Wiktor Smolski) #5

Wszystko chyba jest normalnie.

(bachus) #6

Jakie masz w domu urządzenie (router)?

(Wiktor Smolski) #7

“modem” od internetodawcy, z podpiętym kablem na okragłą koncówkę. Nie wiem jak to inaczej wytłumacyzć 

(Longhorn2009) #8

Możesz się upewnić czy usługi Klient DHCP i Klient DNS masz ustawione na start automatyczny, nie na automatyczny (opóźniony). Można też spróbować podać adresy IP ręcznie w ustawieniach karty. Wpisujesz ipconfig /all >> %userprofile%/desktop/IP.txt w wierszu poleceń. Na pulpicie pojawi się plik tekstowy gdzie w części Ethernet adapter Ethernet lub podobnej będą podane adresy sieciowe nadane przez router. Wpisujesz je na stałe w ustawieniach karty http://www.instalki.pl/demonstracje/internet/11613-windows-7-zmiana-adresow-serwerow-dns.html

(Wiktor Smolski) #9

Ok. tylko mam podane 2 serwery DNS i nie wiem który to alternatywny a  który preferowany? 

(adam9870) #10

Wpisz po prostu adresy DNS: 8.8.8.8, 208.67.222.222 - obojętnie który podstawowy, który alternatywny.

(Wiktor Smolski) #11

Zrobiłem i ciągle ten sam problem