Czas pracy baterii i Ubuntu 10.04

Ale ten zbliżony czas miałeś na Ubuntu po uruchomieniu trybu Laptop_Mode? Robiłeś jeszcze jakieś dodatkowe zabiegi związane z oszczędzaniem baterii?

Nie pamiętam niestety jakie były czasy przed instalacją laptop-mode.

Czyli te zbliżone czasy masz po włączeniu tego trybu?

Spróbujemy popołudniu, skoro nie ma już ryzyka z dyskiem.

Jestem ciekaw czy to coś pomoże :slight_smile:

ps. Dlaczego zrezygnowałeś z KPowersave? Miałeś jakieś problemy z nim?

Jednym z powodów mogą być chociażby zależności z Kde a przynajmniej wymagane Kdelibs co wydłuża start systemu i podnosi wagę aktualizacji :slight_smile:

Pozdrawiam!

Cóż po zainstalowaniu Laptop_Mode różnicy nie zauważyłem.

Teoretycznie po uruchomieniu z pełną baterią wskazuje 2’40, ale wystarczy włączyć radio przez banshee i posłuchać przez pół godziny (z wyłączonym ekranem) i już 1’20 to maks - przy okazji zauważyłem, iż przyciski funkcyjny od wyłączenia monitora nie działa w Ubuntu -przyciemnianie i rozjaśnianie tak, ale wyłączenie nie.

Ja też nie zauważyłem różnicy, bo w sumie w Ubuntu czy Debianie jest takie coś jak laptop-detect i jeśli wykryje, że komputer to laptop to on sobie poprostu monitoruje czy działasz na AC czy na baterii.

To ja Ci opowiem lepszą historię :slight_smile: Włączam laptopa na baterii, sprawdzam stan - 6h 45m, myślę sobie łał ale czekam chwilę i po jakiś 2 minutach pokazuje mi już tylko 45 minut :slight_smile: Na początku zawsze jest taki skok, widocznie problem leży jednak w systemie. KPowersave sprawdzałeś?

Pozdrawiam!

Ja też mam laptop i po odłączeniu zasilacza wyskakuje komunikat o “krytycznie niskim poziomie baterii” pomimo iż bateria jest w pełni naładowana. Bateria prawidłowo trzyma ok 2h

U mnie tego problemu nie ma, po prostu na początku pokazuje 2,5 godziny, w praktyce wychodzi godzina - ale jeśli pojawia się komunikat, iż bateria ma 5% czy mniej, to później przechodzi w tryb hibernacji. Problemem jest właśnie masakryczne krótki czas pracy na tej baterii