Czas pracy na baterii - przeglądarki - Windows 10

Witam. Chciałbym aby osoby z forum napisały jak się ma (w ich przypadku) czas pracy na baterii (oglądam też dużo YT) na poszczególnych przeglądarkach. W tej chwili używam Microsoft Edge głównie, ale chciałbym wiedzieć jak się mają do niego pod względem czasu pracy na baterii Google Chrome i Mozilla Firefox, bo zależy mi by bateria wytrzymywała jak najdłużej i nie wiem, która mnie drenuje baterię.

Mój system to Windows 10 i procesor to Intel Core i7-6500U (czyli Skylake-U).

U każdego, czas pracy na baterii, zawsze będzie inny.
Sprawdzałeś nową Operę? Tam masz opcje, która oszczędza baterie.
Musisz sam “testować”, która przeglądarka będzie najmniej zużywać baterii.

Z tego co zauważyłem sam to:
-Microsoft Edge - przy większości stron łącznie z oglądaniem filmów na YT obciążenie CPU jest na tyle niskie, że wentylatory “milczą”. Przeglądarka ma jednak kilka denerwujących bugów jak chociażby to, że czasem przy oglądaniu filmu na pełnym ekranie pasek zadań jest widoczny i pomaga jedynie ponowne uruchomienie przeglądarki.
-Google Chrome - większość stron nie powoduje większego obciążenia CPU, ale YT jest tu wyjątkiem. Oglądanie filmiku 1080p60 wiąże się z ponad 70% obciążeniem CPU. Sytuację poprawia instalacja dodatku h264ify, która sprawia że obciążenie spada do ok. 20%, ale to wciąż więcej niż Microsoft Edge.
-Mozilla Firefox - niestety tu o ile przeglądarka działa bardzo szybko, to przeglądanie nawet takich dobrychprogramów wiąże się z buczeniem wentylatorów niczym suszarka, co raczej źle wpływa na wydajność.

Tak więc nie ma niestety wśród tych trzech przeglądarki idealnej. Póki co używam zamiennie Microsoft Edge i Google Chrome (z h264ify). Opery nie testowałem (może spróbuję), Vivaldiego też nie testowałem.

1 polubienie

Sprawdź Operę nową, ja jestem ciekawy, czasu pracy na baterii, jakie Opera osiągnie. Ja niestety mam stacjonarke, więc nie sprawdzę Opery na laptopie, z włączoną opcją oszczędzania baterii.
Jak długo masz laptopa? Bo jeśli długo, bateria też może drenować się szybciej, niezależnie od przeglądarki.

Laptop ma prawie dwa lata, w maju mijają dwa lata. Bateria po gwarancji.