Czas pracy nowego dysku przed jego zakupem

Witam,

Tak jak przy zakupie samochodu normalnym jest ciekawość sprawdzenia przebiegu, tak i ja postanowiłem sprawdzić ile czasu przede mną komputer był używany.
Według Active Smart wskazanie atrybutu Disk power-on hours po odliczeniu swoich godzin na włączonym komputerze wynosiłoby: 9 [h] - i zakładam, że przez tyle czasu był on używany.

Jest to nowy sprzęt ale zastanawiam się ile wynosi tolerancja czasu używania dysku przy jego faktycznym nowym stanie.
Potrzebuję to wiedzieć czy komputer mógł być używany w przeszłości kogoś innego, kto później mógł oddać komputer do zwrotu.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam
patrx95

Raczej OK, czyli nowy.

Czy system był już uruchomiony?

I gdzie kupowany?

Też tak mi się wydawało i sądzę, że 9h poświęconych było być może na instalację systemu, domyślnych programów i ewentualnie testowaniu/kontroli jakości sprzętu.

System po pierwszym uruchomieniu prowadził od razu do kreatora instalacji systemu.

Kupiony został w galerii handlowej w znanym elektromarkecie.

Może tak być, że faktycznie ma tylko 9h, chociaż z drugiej strony widziałem kilka dysków, które kupione jako niby nowe (bo sprzedawane z niepewnych źródeł na allegro) dziwnie szybko padały. Też miały kilka godzin przebiegu. Wygląda to tak jakby były naprawiane, ktoś wyzerował smart i później zostawił włączony komputer na noc z jakimś programem do testowania, żeby sprawdzić czy dysk szybko się nie posypie.

Nigdy raczej się nie tego dowiesz.