Czas serwisowania sprzętu - Komputronik

Dziś mijają równe 4 tygodnie odkąd zostawiłem zestaw komputerowy na gwarancji w Komputroniku. Jednak wciąż słyszę, że jest w serwisie zewnętrznym (poszła grafika), ale tak już od 2 tygodni. Wiecie może ile oni mają czasu na dokonanie naprawy? Bo wydaje mi się już trochę za długo, tym bardziej, że wciąż nie mam podanego terminu. Czy mogę czegoś żądać w związku z czasem, jaki im to zajmuje?

A na jakiej zasadzie oddałeś sprzęt? Gwarancja czy niezgodność towaru z umową? Jeśli na gwarancję to wszystkie terminy masz w warunkach gwarancji komputronika jeśli kupowany był cały zestaw, jeśli pojedyńcze elementy kompa to od warunków gwarancji na daną część. W przypadku niezgodności towaru z umową masz 14 dni na decyzję serwisu. Jeśli w tym czasie sklep nie da odpowiedzi to znaczy że uznał usterkę.

O ile mi wiadomo według polskiego prawa serwis musi wykonać naprawy gwarancyjne w ciągu 2 tygodni (czyli 14 dni) a jeśli w tym czasie się nie wyrobią to przysługuje ci nawy sprzęt.

Ewentualnie jeszcze może to być 14 dni roboczych (nie pamiętam dokładnie brzmienia tego przepisu) co daje im max dodatkowe 4 dni.

To był serwis. Zadzwonię i pomęczę ich.

Jeżeli muszą wysłać do zewnętrznego serwisu, to może potrwać - nie zawsze wysyłają ze sklepu codziennie, tylko dopiero, jak uzbiera im się trochę sprzętu. Potem liczą się dni robocze, więc jeśli po drodze są weekendy, święta itp., to wyjdzie miesiąc lub półtora. Dzwonić można - czasem sklep zainterweniuje u serwisu.

NA jakiej podstawie oddałeś kompa do sklepu - gwarancja czy niezgodność towaru z umową?

Prawo na które się powołujesz nie obowiązuje od 2002 roku…

Wszystko zależy od tego jakie roszczenie wystosował SnakeVG: z tytułu gwarancji czy niezgodności towaru z umową.

:roll:

O tym nie wiedziałem, możesz dać linka do aktualnych przepisów które to regulują?

Proszę bardzo: http://www.mg.gov.pl/NR/rdonlyres/02CDF … kst_je.pdf

W wielkim skrócie: nabywców dzielimy na konsumentów i podmioty gospodarcze. Konsumenci mają prawo do skorzystania z gwarancji lub niezgodności towaru z umową. Podmioty gospodarcze mają prawo do skorzystania z gwarancji lub rękojmi. Warunki skorzystania z gwarancji określa gwarant. Warunki skorzystania z niezgodności towaru z umową i rękojmi określa w/w ustawa.

:roll:

Gwarancja. Mówili dziś, że nie mogę się o nic ubiegać i muszę czekać.

16 dni trwa okres serwisowania w komputroniku

sam miałem u nich sprzet na gwarancji w serwisie

Jedź i załatw to osobiście. Przez telefon łatwo im zbyć każdego.

Szkoda jego czasu i drogi, bo nic nie załatwi…

:roll: