Czas w Japonii

mam pytanie… otóż ostatnio słyszałem o tym, że w Japonii trochę inaczej liczy się czas… dzień ma więcej godzin. Szczerze mówiąc to sam w to wątpię, szukałem nawet w google ale nie znalazłem zbyt wiele. Ale tutaj fragment artykułu z jednej strony o anime:

jeśli ktoś wie coś na ten temat to proszę o odpowiedź :slight_smile: (chociaż myślę, że tylko zaprzeczycie i powiecie, że dzień w Japonii również ma 24h :))

EDIT: a tutaj jakaś japońska strona i tam też jest podana godzina 25:20-25:50

http://www.ntv.co.jp/jigoku/

Nie ma. Na całym świecie obowiązuje ten sam system czasowy

Typuję, że to czas trwania odcinka - 25 minut i 20 sekund do 25 minut i 50 sekund

Zresztą masz obok wyraźnie dodane “do północy”

hmm… to by wychodziło, że odcinek trwa 30sekund?

proszę jednak o dalsze wypowiedzi xD

U mnie w mieście to czasem doba ma nawet 30 godzin :lol: Na całym świecie dzień ma 24 h. Jakby było inaczej to by było o tym głośno w końcu Japonia nie jest jakimś małym nieznaczącym państewkiem na Atlantyku…

Nie.

To by wychodziło, że oddcinek trwa od 25 minut i 20 sekund do 25 minut i 50 sekund.

Przeczytaj jeszcze raz.

Zapewniam Cię, że czas w Japonii mierzy się tak samo. Jak by było inaczej to bym o tym wiedział bo interesuję się geografią.

:smiley: No bez przesady, Japonia może i jest daleko, a sami Japończycy są oryginalni w zachowaniu, ale poza tym że nie zmieniają godz. na zime i lato to mają taką samą skalę czasu.

Jedynie co, to używają czasu typu 8AM (rano) i 8PM (po południu)

Myślę że 25.59 to zabieg marketingowy :wink:

Japonia nie leży na Atlantyku, tylko na Pacyfiku (lub Oceanie Spokojnym , jak ktoś woli :-)) A co do czasu, to wszędzie jest taki sam. Który rok by mieli w Japonii, gdyby doba u nich trwała dłużej (a co za tym idzie dłuższe byłyby tygodnie, miesiące i lata)?

wg mnie faktyczny czas jest taki sam na całym świecie (w sensie doba 24h), ale oni mogą sobie inaczej mierzyć czas, przecież są tam jakieś inne roki (poza 2008 aktualnie), więc wszystko jest możliwe…

Jest tam rok liczony od dnia urodzin jakiegoś cesarza czy cos (nie interesuje mnie akurat historia) ale na bank nie ma tam 25.59, bo tam w ogóle jest system 12 godzin w dzien i 12 w nocy tzw. wojskowy czas.