Czas włączenia kompa w ubuntu 10.10 na Pulpcie

(system) #1

Poszukuje programu, lub jakiegoś gadżetu który pokazywałby mi w ubuntu 10.10 na pulpicie ile czasu włączony jest komputer...ewentualnie może być jakiś program coś jak "om counter " na windows który by zapisywał statystyki ile czasu działa komp...

(roobal) #2

Polecam Conky :slight_smile:

Pozdrawiam!

(system) #3

A jest coś prostrzego żebym nie musiał w terminalu grzebać?....dopiero rozpoczynam zabawe z linuxem i staram sie jak moge unikając terminalu...

(Coman Pl) #4

Zainstaluj Screenlets i włącz Sysmonitor czy jakoś tak.

(roobal) #5

Ależ do działania Conky nie wymaga korzystania z terminala i podobno jest nawet jakiś konfigurator graficzny dla Conky, tak poza tym wgrywa się po prostu gotowe konfiguracje, jakby Ci się chciało poszperać w sieci, to byś znalazł tę informację :slight_smile: Masz jeszcze Screenlets, gDesklets dla Gnome, Xfce (ogólnie GTK) lub Super Karamba dla KDE oraz aplety Plasma.

Pozdrawiam!

(system) #6

Jak nie lubisz terminala to Ubuntu nie da Ciebie. Choć sama dystrybucja opiera się o prostotę w konfigurowaniu ale jest też pewna wymagania wiedza i nauka konsoli nieunikniona.

(system) #7

narazie takie wiedzy do niczego nie wykorzystuje...więc jak widać jak się chce, to idzie ominąć terminal przy normalnym użytkowniu:) wszystko ściągam z pakietów synaptic lub poprzez centrum oprogramowania...jeszcze musze sobie przypomnąć sposób instalacji mojej drukarki lexmarka z612 bo kiedys juz miałem ją na ubuntu zainstalowaną...pamietam że ściagało się jakieś 2 pliki...jedne to były sterowniki a drugie to był jakiś pakiet i trzeba było te 2 pliki zainstalować...nie pamietam jak sie nazywały;p hehe. A co do tych gadżetów na pulpit puki co zainstalowałem screenlets i jestem w 100 % zadowolony właśnie o takie coś mi chodzło:)

(marcin82) #8

Chodzi o to, żeby w pliku konfiguracjie Conky'ego był ujęty wynik polecenia "uptime".