Czas włączenia kompa w ubuntu 10.10 na Pulpcie

Poszukuje programu, lub jakiegoś gadżetu który pokazywałby mi w ubuntu 10.10 na pulpicie ile czasu włączony jest komputer…ewentualnie może być jakiś program coś jak "om counter " na windows który by zapisywał statystyki ile czasu działa komp…

Polecam Conky :slight_smile:

Pozdrawiam!

A jest coś prostrzego żebym nie musiał w terminalu grzebać?..dopiero rozpoczynam zabawe z linuxem i staram sie jak moge unikając terminalu…

Zainstaluj Screenlets i włącz Sysmonitor czy jakoś tak.

Ależ do działania Conky nie wymaga korzystania z terminala i podobno jest nawet jakiś konfigurator graficzny dla Conky, tak poza tym wgrywa się po prostu gotowe konfiguracje, jakby Ci się chciało poszperać w sieci, to byś znalazł tę informację :slight_smile: Masz jeszcze Screenlets, gDesklets dla Gnome, Xfce (ogólnie GTK) lub Super Karamba dla KDE oraz aplety Plasma.

Pozdrawiam!

Jak nie lubisz terminala to Ubuntu nie da Ciebie. Choć sama dystrybucja opiera się o prostotę w konfigurowaniu ale jest też pewna wymagania wiedza i nauka konsoli nieunikniona.

narazie takie wiedzy do niczego nie wykorzystuje…więc jak widać jak się chce, to idzie ominąć terminal przy normalnym użytkowniu:) wszystko ściągam z pakietów synaptic lub poprzez centrum oprogramowania…jeszcze musze sobie przypomnąć sposób instalacji mojej drukarki lexmarka z612 bo kiedys juz miałem ją na ubuntu zainstalowaną…pamietam że ściagało się jakieś 2 pliki…jedne to były sterowniki a drugie to był jakiś pakiet i trzeba było te 2 pliki zainstalować…nie pamietam jak sie nazywały;p hehe. A co do tych gadżetów na pulpit puki co zainstalowałem screenlets i jestem w 100 % zadowolony właśnie o takie coś mi chodzło:)

Chodzi o to, żeby w pliku konfiguracjie Conky’ego był ujęty wynik polecenia “uptime”.