Czas wykonania procedury

Jak zliczyć w pascalu-delphi 7 czas wykonania procedury?

 

Funkcja GetTime jak znalazłem powinna działać, tyle, że w necie głównie do niej przekazuje się parametry typu word, a w delphi wywala, że jest to funkcja bezparametrowa i zwraca jakiś syf w postaci 56765 …

 

 

http://marlonsplace.awardspace.com/delphi/performance-tuning/measuring-code-performance-in-delphi.php

Można trochę jaśniej ?  Tam są jakieś Tform1 itd, nie mam pojęcia co to w ogóle jest, nigdy  czegoś takiego nie używałem…  Potrzebuje najprostrzą funkcję liczącą czas w milisekundach.

To tylko mówi pod jaką kontrolkę i akcję zostanie podpięta procedura. Zamiast tego wstaw własną nazwę i ją wywołaj.

Delphi nie rozpoznaje prawie żadnej z podanych funkcji.  Jakich modułów brakuje?  To czasem nie jest WinApi ?

 

Edit

 

brakło modułu ‘windows’. Procedura działa, ale pokazuje czas w czym dokładnie? ms ?  Wynik np  dla sortowania bombelkowego tablicy liczb rzeczywistych rzędu 30000 to

30140 ms?  czyli 30s jak rozumiem?

 

 

Dziękuję za dotychczasową pomoc oczywiście, bo ślęczałem nad tym czasem  sporo :stuck_out_tongue:

Może przeczytaj zawartość linku u góry. Tam masz podane w czym jest wynik.

Tak, wiem, że to słabe sortowanie i nie nadaje się do dużych tablic,  ale mam jeszcze  szybkie oraz scalanie właśnie, jak je zaimplementuje to zobaczymy różnicę :wink:

 

Edit

 

Słuchaj, jeszcze jedna zagwostka, mianowicie, gdy  użyje timera jako procedure ( jak niżej) to za cholerę nie chce  wyświetlić czasu sorotowania, więc raczej nie liczy go… A gdy po prostu wstawie go w główny program, podam mu odpowiednią procedurę to hula aż miło, w czym problem?

 

 

 

Edit 2

 

Problem rozwiązany, procedura dodana do case zamiast bezposrednio do procedury sortujacej.  Dzięki za pomoc jeszcze raz :wink: