Czas zmienić płytę główną?

Witam !

Chciałbym się was doradzić czy na terazniejszy czas moja płyta główna

jest w miare dobra na nowe gry czy nie ? —MSI KT4V A może czas zmienic płyte ?

Aha ! I chcąc dołożyć jedną kość pamięci to musze szukać tej kości zgodnej z pararametrami mojej płyty głównej czy wstawic byle jaką --256 DDR PC333

I napiszcie jak płyte główną byście zaproponowali !

Pozdro

Napisz dokładnie konfigurację kompa.

Płyta przyzwoita i firmowa - najnowszy bios obsługuje procka Sempron L2 512K 3000+ .

Pamięci kupować DDR333(166) - napisz jaką masz teraz.

Lub PC3200(400) - wykaz modeli w tabelce w linku.

Płyta

Tak więc należy się zastanowić nad szybszym prockiem,więcej pamięci min 512 MB,szybką kartą grafiki i szybkim dyskiem i gry będą chodzić.

Lub

Sprzedać wszystko i kupić nówkę kompa.

Kość musi mieć parametry obsługiwane przez płytę główną i najlepiej,jak jest identyczna z już zainstalowaną - te same timingi,magistrala,itd,odczytaj np. programem Everest parametry kości pamięci i pokaż je sprzedawcy,

w instrukcji płyty głównej zobacz,jakie rodzaje pamięci obsługuje twoja płyta ,jeśli masz np pamięć 266,a chcesz szybszy cały sprzęt i tylko tyle płyta obsługuje to czas na wymianę ale z tą płytą ok. szukaj pamięci DDR 400 - 200 MHz,najlepiej kupić jedną kość 512 MB,a starą pamięć sprzedać,ale generalnie chodzi o to,żeby ten moduł,który masz był zgodny z dodawanym.

Płytę powinieneś wymienić tylko wtedy,gdy chcesz kartę graficzną PCIe - ta płyta ma tylko AGP 8x,napisz też jaki masz zasilacz.

Chyba,że sprzedasz wszystko i kupisz nowy komp

Też myśłałem nad wymianą całego kompa bo wymieniać wszystkie podzespoły to bym splaitował ! Kumpel mi mówił że istnieje taka mozliwośc że odaje stary komputer wybieram nowy i dopłacam do niego !

To jak myślicie na ile by wycenili mojego kompa :

Procesor-Athlon 2000 XP+

Płyta główna-MSI KT4V

Karta graf.- Gerforce 4 440 mx 64 DDR

Pamięć-256 DDR PC333

Dysk- 40Gb Baracuda

Nagrywarka LG 52x24x52

DVD LG

Obudowa-Midi Tower ATX

Jeszcze mogę dołączyć windows 98SE

pozdro

Ja bym tu dołożył 256 MB pamięci DDR333.

I np kartę grafiki ATI9550.

Na cennik zobacz na Allegro dział komputery,spisz poszczególne średnie ceny Twoich podzespołów i mniej więcej masz wartość kompa.

http://www.allegro.pl/

Ja bym dorzucił Semprona 3000+(350zł), 256Ramu(80zl) lub 512(160zl) i jakąś rozsądną kartę graficzną, przypuśćmy GeForce 6600 128MB DDR/128bit TV/DVI AGP (420zl) razem ok. 850zl - 930zl i masz kompa jak znalazł. Jeśli chcesz obniżyć koszty to kup gorszą kartę graficzną, procka na 100% dokupiłbym tego semprona i ram tak samo 256 lub 512. Weź pod uwagę fakt, że te części stare które będziesz zastępował zawsze możesz sprzedać. Twój Athlon XP 2000+ to jakieś 200zł, a gf4 to ok. 80-90 zł. Wiec razem, wraz ze sprzedanym sprzętem wyjdzie ci ok600-700zł.